مركز كنترل و پیشگیری از بیماری های آمریكا اعلام كرد

دستورالعمل فعلی برای تشخیص کووید از حساسیت فصلی

دستورالعمل فعلی برای تشخیص کووید از حساسیت فصلی

مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در ایالات متحده (CDC) در گزارشی تازه باتوجه به تشدید حساسیت های فصلی در ماه جاری، به یادآوری شباهت ها و تفاوت های بین علایم کووید-19 و آلرژی فصلی پرداخته است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بنابر اعلام مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در ایالات متحده، علایم مشترک افراد مبتلا به کروناویروس و افرادی که گرفتار آلرژی فصلی هستند شامل سرفه، سردرد و خستگی است. در همین حال، علائمی مانند بدن درد، از دست دادن حس چشایی یا بویایی و همین طور تب یا لرز بطور معمول با بیماری کووید-۱۹ مرتبط هستند.
در گزارش این مرکز آمده است که تنگی نفس یکی دیگر از علایم رایج کروناویروس است و کمتر در افراد مبتلا به آلرژی فصلی مشاهده می شود. همین طور کمتر احتمال دارد که کووید-۱۹ موجب عطسه، خارش یا آبریزش چشم ها شود که از علایم شایع آلرژی هستند.
طبق اعلام این مرکز، علایم بیشتری که بطور معمول با آلرژی هم راه است شامل گلودرد و آبریزش یا گرفتگی بینی هستند اما افراد مبتلا به کووید-۱۹ نیز ممکنست این علایم را تجربه کنند.
به رغم این که برخی تفاوت های مشخص بین بیماری کووید-۱۹ و آلرژی فصلی وجود دارد، پزشکان همچنان به افرادی که مطمئن نیستند گرفتار چه عارضه ای هستند، سفارش می کنند که نکات بهداشتی را رعایت نمایند. هرچند، بهتر است که این علایم تا تشخیص قطعی و نهایی از طرف متخصص، علایم کووید-۱۹ در نظر گرفته شوند و احتیاط های لازم دراین زمینه از طرف بیمار و اطرافیان وی صورت گیرد.
در حالی که افراد مبتلا به آلرژی فصلی در معرض خطر مبتلاشدن به کووید-۱۹ یا علایم شدیدتر ناشی از این ویروس نیستند، افراد مبتلا به آسم متوسط ​​تا شدید ممکنست بیشتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان به سبب مبتلاشدن به کروناویروس باشند.
به گزارش مدیکال دیلی، آلرژی ها بر اثر واکنش سیستم ایمنی بدن به عوامل خارجی و محرک که "آلرژن" (عامل حساسیت زا) نامیده می شوند، بروز می کنند. آمار این سازمان نشان میدهد که سالانه بیش از ۵۰ میلیون آمریکایی انواع مختلفی از آلرژی ها را تجربه می کنند.1401/01/28
09:07:58
5.0 / 5
834
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir