امیکرون سیستم سلامت چین را به چالش کشیده است

امیکرون سیستم سلامت چین را به چالش کشیده است

اسنک: چین با بیشترین افزایش موارد مبتلاشدن به کروناویروس از زمان شروع همه گیری مواجه می باشد، میلیونها نفر از مردم این کشور در قرنطینه هستند و سیستم سلامت آن تحت فشار قرار دارد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، چین یکی از آخرین کشورهایی است که به استراتژی "کووید صفر" پایبند است. هدف چین این است که با اجرای قرنطینه های سخت و با انتقال همه موارد مبتلاشدن به مراکز قرنطینه، شیوع بیماری را مهار کند. این اقدام، فشار بیشتری بر سیستم سلامت چین که قبل از این نیز تحت فشار قرار داشت، وارد میکند برای اینکه سویه بسیار مسری کروناویروس موسوم به اُمیکرون به سرعت در بین جمعیت درحال گسترش است.
مقامات پکن اعلام نموده اند: بیش از ۱.۲ میلیارد نفر در چین تا اواسط ماه مارس دو دُز واکسن کووید-۱۹ دریافت کرده اند که حدودا معادل ۹۰ درصد از جمعیت این کشور است. همین طور برنامه تزریق دُز یادآور واکسن کرونا راه اندازی شده اما بیش از نیمی از جمعیت هنوز دُز سوم را دریافت نکرده اند.
یکی از چالشهای بزرگ چین در مهار کرونا، مراقبت از سالمندان است برای اینکه تنها نیمی از چینی های بالای ۸۰ سال دو دُز واکسن را دریافت کرده اند و کمتر از یک پنجم آنها دُز یادآور را زده اند.
به گزارش فرانس ۲۴، سیستم سلامت چین حتی پیش از شروع همه گیری کووید-۱۹ نیز با کمبود نیرو مواجه بود و مقامات این کشور در تلاش بودند تا خدمات مورد نیاز برای جمعیت عظیم و سالخورده و مراقبت از آنها به درستی صورت گیرد.
منبع:

1401/01/20
11:48:01
5.0 / 5
1146
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir