راهکاری برای تنظیم قند خون بدون مصرف دارو

راهکاری برای تنظیم قند خون بدون مصرف دارو

اسنک: خراسان رضوی داشتن سطح قند خون متعادل برای سلامت و تندرستی کلی مهم می باشد. زمانی که سطح قند خون بیش از اندازه بالا باشد بعنوان هایپرگلیسمی شناخته می شود و می تواند موجب تهوع، کم آبی، سردرد و تنگی نفس شود. وقتی قند خون پایین یا هیپوگلیسمی دارید تعریق، لرزش، خستگی یا سرگیجه را تجربه می کنید.


به نقل از هلث نیوز، از آنجا که سطح قند خون ما برمبنای غذایی که می خوریم در نوسان است، یکی از راه هایی که می توانیم آنرا کنترل نماییم، نظارت بر این است که چه چیزی و چند بار در روز می خوریم. خوردن هر سه تا پنج ساعت یکبار و داشتن ترکیب مناسبی از پروتئین، چربی، فیبر و کربوهیدرات در رژیم غذایی می تواند به متعادل نگه داشتن سطح گلوکز کمک نماید.
ورزش یکی دیگر از راه های عالی برای مدیریت سطح گلوکز است برای اینکه انرژی مورد نیاز فعالیت بدنی از قند موجود در خون شما تامین می شود. فعالیت بدنی منظم موجب افزایش تولید انسولین می شود، هورمون متعادل کننده قند خون که به سلول های شما کمک می نماید گلوکز را برای تولید انرژی جذب کنند.
سرما درمانی یکی از بهترین راه ها برای مدیریت سطح گلوکز است برای اینکه بدن ما در برخورد با دمای سرد چربی قهوه ای تولید می کند. بدن ما همیشه در تلاش است تا حالت هموستاز را حفظ کند و این مورد خصوصاً در مورد تنظیم دمای داخلی بدن ما صادق است. هنگامی که در معرض سرما قرار می گیریم، بدن ما با جذب چربی و قند در خون واکنش نشان میدهد تا چربی قهوه ای تولید نماید و باردیگر گرم شود.
خوشبختانه، مجبور نیستید ساعت ها بیرون بروید و در برف غلت بزنید یا عصر خودرا در وان پر از یخ بگذرانید تا از مزایای سرما درمانی بهره مند شوید بلکه قرار گرفتن در معرض سرما از ۳۰ ثانیه تا حداکثر ۱۰ دقیقه برای کاهش سطح قند خون شما کافی است. همین طور می توانید به مدت یک دقیقه روی صورت خود آب سرد بپاشید و یا در زمان حمام کردن ۳۰ ثانیه آخر دوش را به آب سرد تغییر دهید. حتی اگر هوا به اندازه کافی سرد است در بیرون از خانه قدم بزنید.
منبع:

1401/01/18
13:08:25
5.0 / 5
988
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir