مطالعات نشان می دهد؛

ویتامین ها در درمان کووید ۱۹ موثر نیستند

ویتامین ها در درمان کووید ۱۹ موثر نیستند

اسنک: محققان می گویند ویتامین C، ویتامین D و زینک (روی) برای کاهش احتمال مرگ بیمار در اثر کووید۱۹ تاثیری ندارند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، بررسی ۲۶ مطالعه که شامل بیشتر از ۵۶۰۰ بیمار کرونایی بستری شده در بیمارستان بود، نشان داد که مصرف ریزمغذی های تقویت کننده سیستم ایمنی مانند ویتامین C، ویتامین D و زینک، احتمال مرگ بیمار بر اثر کووید ۱۹ را کاهش نمی دهد.
در اوایل پاندمی، عرضه دهندگان مراقبت های بهداشتی انواع ریزمغذی ها را بعنوان درمان های بالقوه برای بیماری کووید ۱۹ امتحان کردند. اخیراً، برخی مکمل ها بعنوان جایگزینی برای واکسن های ایمن و اثبات شده معرفی شده اند.
با این حال، دکتر «عزیزالله بران»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تولدو اوهایو آمریکا، می گوید: «بسیاری از مردم این تصور غلط را دارند که اگر زینک، ویتامین D یا ویتامین C مصرف کنند، می توانند به پیامد بالینی کووید ۱۹ کمک کنند. اما تابحال صحت این مورد تأیید نشده است.»
یافته ها نشان داد هیچ کاهشی در مرگ و میر افرادی که تحت درمان با ویتامین D، ویتامین C یا زینک بودند در مقایسه با بیمارانی که یکی از این سه مکمل را دریافت نکردند، وجود نداشت.
تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که درمان با ویتامین D امکان دارد با نرخ کمتر لوله گذاری برای تنفس مصنوعی و اقامت کوتاه تر در بیمارستان همراه باشد، اما برای تأیید این یافته به مطالعه دقیق تری نیاز است.
ویتامین C و زینک با اقامت کوتاه تر در بیمارستان یا کاهش احتمال نیاز بیمار به دستگاه تنفس مصنوعی مرتبط نبودند.
محققان اخطار می دهند که این مطالعه نباید به این صورت تفسیر شود که مکمل های ویتامین و مواد معدنی مضر هستند یا باید از مصرف آنها پرهیز کرد، بلکه واضح است که این مکمل ها در جلوگیری از مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ مؤثر نیستند.منبع:

1400/12/04
20:58:35
5.0 / 5
1249
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir