ذره بین دیوان محاسبات بر یکی از طولانی ترین پروژه های عمرانی کشور

ذره بین دیوان محاسبات بر یکی از طولانی ترین پروژه های عمرانی کشور

با هدف تحقق سیاست محوری کاهش قیمت تمام شده هزینه های عمومی و خدمات و مقابله با ترک فعل ها، پروژه راه اندازی بیمارستان ۳۱۳ تخت خوابی شهرستان شهریار با حضور مسئولانی از دیوان محاسبات و مقامات منطقه ای مورد بازدید قرار گرفت.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، در حاشیه این بازدید، نامداری مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران با تکیه بر نهضت کاهش قیمت تمام شده که در دستورکار دیوان محاسبات قرار دارد، اعلام نمود: سبب تاسف است که قیمت تمام شده این پروژه ی ۳۰ ساله با لحاظ قراردادهای جدید و پرداخت های انجام شده و برآورد تجهیزات به حدود هزار میلیارد تومان می رسد در حالیکه بیمارستان هزار تختخوابی میلاد تهران که اواخر دهه ۷۰ و با بیشتر از ۳ برابر ظرفیت نسبت به این پروژه، شروع شده بود، در سال ۱۳۸۰ با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان راه اندازی شد. این تفاوت عجیب در قیمت تمام شده میان دو پروژه، ناشی از سهل انگاری، تسامح و عدم مطالعات صحیح توجیهی و مالی، تصمیمات نادرست مسؤلان وقت و ترک فعل بعضی از آنها بوده است که با متخلفین و مرتکبین برخورد قانونی خواهد شد.
مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران از نمایندگان مجلس، استاندار و مسئولین شهرستان شهریار که اهتمام ویژه برای اتمام این پروژه و تأمین اعتبار آنرا دارند، تشکر و اعلام نمود: برآورد می شود با تأمین اعتبار انجام شده در مدت قرارداد، ظرف مدت ۱۰ ماه آینده این بیمارستان تجهیز و آماده بهره برداری شود.
کلنگ ساخت بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی(ره) شهریار در سال ۱۳۷۲ و توسط رئیس جمهور وقت به زمین خورده است و دو بار دیگر نیز، توسط روسای جمهوری وقت مراسم کلنگ زنی داشته است که آخرین سال در سال ۱۳۹۳ بوده است.
در بازدید امروز، علاوه بر مسؤلان دیوان محاسبات، حق وردی، نماینده مردم شهریار، طاهری فرماندار این شهرستان و نمایندگانی از استانداری تهران و دانشگاه علوم پزشکی هم حضور داشتند.
منبع:

1400/11/25
23:04:41
5.0 / 5
1063
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir