محققان بریتانیایی هشدار می دهند؛

مشروبات الکلی علت مستقیم سرطان شناخته شدند

مشروبات الکلی علت مستقیم سرطان شناخته شدند

پژوهشگران تایید نموده اند که الکل عامل مستقیم سرطان است و عدم مصرف الکل را بعنوان یک روش پیش گیری از سرطان اعلام می کنند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از وب مِد، مصرف الکل در سراسر جهان سالانه عامل مرگ ۳ میلیون نفر است که بیش از ۴۰۰ هزار نفر از آنها ناشی از سرطان است.
محققان تاکید می کنند که با افزایش مصرف الکل، خصوصاً در کشورهای درحال توسعه سریع مانند چین، نیاز فوری به درک چگونگی تأثیر الکل بر خطرات بیماری در جمعیت های مختلف وجود دارد.
طبق گزارش دولت بریتانیا، فروش مشروبات الکلی در این کشور بین سالهای ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ - قبل و در طول پاندمی- ۲۵ درصد بالا رفته است.
محققان هشدار دادند که پیش از پاندمی، میزان پذیرش و مرگ و میر ناشی از مصرف الکل در بیمارستان بالا رفته و بنظر می رسد که پاندمی این روندها را تسریع کرده است.
محققان دانشگاه آکسفورد انگلستان همراه با دانشگاه پکن در چین، از نمونه های DNA بیش از ۱۵۰ هزار چینی استفاده کردند که قسمتی از یک مطالعه درحال انجام در آنجا است.
طبق اعلام گروه تحقیقات سرطان انگلستان، نوشیدن الکل خطر ابتلاء به هفت نوع سرطان سینه، روده، دهان، مری، حنجره، حلق و کبد را بیشتر می کند.
محققان تأیید می کنند عدم مصرف مشروبات الکلی یکی از راه های سبک زندگی سالم تر است که به کاهش خطر سرطان کمک می نماید.

1400/11/17
13:28:05
5.0 / 5
1106
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سالم , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir