بردسکن قرمز شد

بردسکن قرمز شد

به گزارش اسنک خراسان رضوی مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن اظهار داشت: با وجود این که شهرستان بردسکن از امروز پنجشنبه قرمز شده اما هنوز بیش از 5300 نفر از جامعه هدف بالای 12 سال هیچ دوز واکسنی را تزریق نکرده اند.محمدرضا رضانژاد در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: با وجود هشدارهایی که مدام در مورد بیماری کرونا داده می شود اما همچنان شاهد برخی عادی انگاری ها و بی تفاوتی ها نسبت به اهمیت تزریق واکسن کرونا هستیم.

وی با تاکید بر این که همچنان استفاده از ماسک و به ویژه تکمیل کردن واکسیناسیون جزو راه های جلوگیری از مبتلاشدن به این بیماری است، اظهار نمود: این بی تفاوتی ها نه فقط برای خود افراد بلکه برای اطرافیان و به ویژه سالمندان خطراتی در پی دارد که گاهی جبران آن نا ممکن است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن عنوان کرد: هر چند تا حالا ۱۳۱ هزار و ۲۹ دوز واکسن در شهرستان تزریق شده و ۹۱.۶۷ درصد دوز اول، ۸۳.۱۱ درصد دوز دوم و ۳۱.۷۳ درصد دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند ولی این به مفهوم شکل گیری ایمنی قابل قبول و کامل در مقابل این ویروس نیست.

وی اشاره کرد: از مجموع ۵۶ هزار و ۹۰۳ نفر جامعه هدف بالای ۱۸ سال شهرستان برای تزریق دوز سوم تا حالا فقط ۱۸ هزار و ۵۵ نفر واکسن خودرا تزریق نموده اند. متاسفانه ۴۸۰۳ نفر معادل ۹ درصد هنوز دوز دوم را دریافت نکرده اند.

رضانژاد با تاکید بر پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت پروتکلهای اجتماعی اظهار داشت: هم اکنون هفت نفر در بیمارستان و ۴۷۹ نفر نیز در قرنطینه خانگی بستری بوده و درحال گذراندن دوران بیماری هستند.

وی اشاره کرد: هر چند روزانه ۵۰۰ دوز واکسن در شهرستان تزریق می شود اما این میزان رضایت بخش نیست و انتظار داریم تمام شهروندان هر چه سریع تر برای تکمیل واکسیناسیون خود به مراکزی که از قبل تعیین و اعلام شده، مراجعه کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن اظهار نمود: باتوجه به سویه غالب امیکرون جواب ۲۹ درصد تست های کرونا در این شهرستان مثبت است و شاهد روند صعودی آمار مبتلایان به این ویروس هستیم.

وی اظهار داشت: باتوجه به وضع موجود افراد باید در رعایت دستورالعمل های مقابله با شیوع ویروس کرونا سهل انگاری و عادی انگاری نکنند، میزان رعایت ها کم شده و نیاز است تا با رعایت بیشتر و اعمال برخی محدودیت ها بتوانیم بیماری را در شهرستان کنترل نماییم.

رضانژاد همین طور به وضعیت واکسیناسیون مادران حامله در شهرستان بردسکن اشاره نمود و اضافه کرد: تا حالا ۸۹.۶۴ درصد مادران حامله نوبت اول، ۷۶.۶۳ نوبت دوم و ۱۰.۰۹ درصد نوبت سوم خودرا تزریق کرده اند.

وی درباب واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ سال شهرستان هم اظهار داشت: تا امروز ۸۹.۶۵ درصد از این گروه نوبت اول و ۷۶.۲۱ درصد نیز دوز سوم واکسن خودرا دریافت داشته اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن کمبود پزشک اورژانس را از عمده مشکلات تنها بیمارستان این شهرستان عنوان نمود و اضافه کرد: تنها بیمارستان شهرستان بردسکن با ۳۲ تخت خواب بیش از ۳۰ سال قدمت دارد که باتوجه به فرسوده بودن زیرساخت های آن نیاز است در اعتبارات ۱۴۰۱ مبلغی برای بهبود این وضعیت در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: تا امروز ۵۰۷۹ نفر بصورت سرپایی به مراکز درمانی بردسکن مراجعه داشته و ۱۳۱۴ نفر نیز بستری شده اند.

رضانژاد اظهار داشت: تا آن زمان که میزان واکسیناسیون عمومی به حد کافی و لازم برسد، نیاز است نکات بهداشتی با جدیت رعایت شود. گاهی افرادی که واکسن می زنند، نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی بی توجه می شوند. همین طور نباید از یاد برد که استفاده از ماسک در رعایت ها بیشترین اهمیت را دارد.

منبع:

1400/11/14
23:47:15
5.0 / 5
1337
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir