معاون وزیر بهداشت:

تاثیر رمدسیویر و پلاسمادرمانی بر كرونا همچنان در حال بررسی است

تاثیر رمدسیویر و پلاسمادرمانی بر كرونا همچنان در حال بررسی است

به گزارش اسنك معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به آخرین وضعیت داروهای مورد استفاده در درمان بیماران كرونا، اظهار داشت: تاثیر ˮرمدسیویرˮ و ˮپلاسمادرمانیˮ بر درمان مبتلایان این بیماری همچنان در حال بررسی است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی در کمیته علمی کشوری سیاست گذاری بیماری کووید۱۹، اظهار داشت: تحقیقات مختلفی درباره عوارض مبتلاشدن به کووید ۱۹ به خصوص عوارض ریوی، کلیوی و قلبی انجام شده که به تفصیل بررسی شده و نتایج این یافته ها در دستورالعمل جدید درمان کرونا مورد استفاده قرار می گیرد و اعلام می شود.
وی ادامه داد: داروهای مصرفی در بهبود علایم این بیماری نیز در حال بررسی است. تکلیف «فاویپیراویر» مشخص شده که مزیت بهتری نسبت به داروهای قبلی ندارد. در مورد «رمدسیویر» هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم و بررسی ها در حال انجام می باشد. در مورد تاثیر داروی کلروکین در بهبود کووید ۱۹ نیز تحقیقاتی انجام شده که از نتایج آن در پروتکل جدید درمان کووید ۱۹ استفاده می شود.
ایشان سپس اشاره کرد: تحقیقات درباره اثربخشی پلاسما درمانی در بهبود کووید ۱۹ در حال انجام می باشد. نتایج این روش در ۶۰ بیمار آماده شده و بررسی این درمان در ۲۵۰ بیمار ادامه دارد که نتایج آن اعلام خواهد شد.
در بخش دیگری از این جلسه دکتر محمدمهدی گویا_رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با تاکید بر موفقیت درمان دارویی بیماران سرپایی درباره درمان دارویی با کلروکین، اظهار داشت: ۳۱ هزار نفر به صورت سرپایی شناسایی شدند که با کلروکین درمان شدند. کلروکین برای درمان بیماران سرپایی خفیف موثر بوده است. میزان کسانی که با فاکتورهایی از ریسک داشتند، ۲.۷۱ درصد است.
وی اشاره کرد: نظام سلامتی که پایه های درستی داشته باشد می تواند کمک نماید بخش زیادی از بیماران سرپایی درمان شوند بدون آنکه نیاز به داروهای گران قیمت و پیچیده داشته باشند. من تصور می کنم این موارد را می توانیم به دنیا ارائه نماییم.
منبع:

1399/03/13
23:23:55
5.0 / 5
2412
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir