وزیر بهداشت:

۳ هفته پس از ابتلای اولیه، امیکرون وضعیت انفجاری خودرا نشان میدهد

۳ هفته پس از ابتلای اولیه، امیکرون وضعیت انفجاری خودرا نشان میدهد

وزیر بهداشت با اعلان اینکه بطور معمول بعد از سه هفته از شروع ابتلای اولیه، سویه جدید وضعیت انفجاری خودرا نشان می دهد، در عین حال اظهار داشت: به همین دلیل باید در فرصتی که داریم تزریق دز سوم واکسن به سرعت صورت گیرد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از درمانگاه آ. آودیسیان با اعلان اینکه امروز روز بسیار بزرگی است، اظهار داشت: امروز به این درمانگاه خیریه که توسط هموطنان ارامنه اداره می شود، آمدیم تا علاوه بر تبریک به کادر بهداشت و درمان مجموعه، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این عزیزان هم قرار گیریم.
وی افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید بتواند به همه مردم خصوصاً هموطنان مسیحی که در همه صحنه ها همچون دفاع مقدس حضور داشته و همیشه حامی انقلاب اسلامی بوده اند، بهترین خدمات را عرضه نماید.

آخرین جزییات از اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخ پزشکی در کشور

عین اللهی همین طور در ادامه درباره آخرین جزییات از اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخ پزشکی در کشور، اظهار داشت: اجرای این طرح در نقاط مختلف کشور متفاوت می باشد، بطور کلی حدود ۹۳ درصد اجرائی شده و درصد کمی به سبب زیرساخت ها باقی مانده است که ان شاءالله برطرف خواهد شد.

وزیر بهداشت با اعلان اینکه البته در تهران وضعیت خیلی خوب نیست و طرح نزدیک به ۶۸ درصد اجرائی شده است، عنوان کرد: ان شاءالله با تلاش همکاران شرایط بهبود پیدا می کند. در اجرای این طرح شرکت های بیمه گر همراهی بسیاری داشته و دارند اما مشکلات موجود نرم افزاری نبوده و بیشتر به سخت افزارها مربوط می شود.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از شیوع سویه امیکرون در کشور، اظهار داشت: متاسفانه این سویه انتشار بسیار وسیعی داشته و بصورت تصاعدی می تواند افراد را مبتلا کند. خوشبختانه درصد بالای واکسیناسیون نقطه امیدی است که در کشور داریم. در تهران ۹۰ درصد دز اول واکسن و حدود ۷۸ درصد هم هر دو دز را دریافت کرده اند که نقطه قوت است.

دز سوم واکسن تا حدود ۸۰ درصد از سویه امیکرون جلوگیری می کند

بنابر اعلام وزارت بهداشت، عین اللهی افزود: در دنیا ثابت شده است که دز سوم واکسن تا حدود ۸۰ درصد از سویه امیکرون جلوگیری می کند. مهم ترین مساله استفاده از ماسک و تزریق واکسن است. ما یک تا دو هفته طلایی داریم، بطور معمول بعد از سه هفته از شروع ابتلای اولیه، سویه جدید وضعیت انفجاری خودرا نشان میدهد به همین دلیل و در فرصتی که داریم تزریق دز سوم واکسن باید به سرعت صورت گیرد.

وزیر بهداشت در آخر با تاکید بر رعایت فاصله گذاری ها، اظهار نمود: امیدواریم بتوانیم وضعیت خوب فعلی را که در کشور شاهد می باشیم با تلاش رسانه ها و همراهی مردم حفظ نماییم.1400/10/04
23:05:17
5.0 / 5
1013
تگهای خبر: آموزش , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir