محققان انگلیسی می گویند؛

ارتباط کم خوری در اوایل زندگی با قدرت باروری بهتر در سنین بالاتر

ارتباط کم خوری در اوایل زندگی با قدرت باروری بهتر در سنین بالاتر

به گزارش اسنک تحقیقات جدید نشان داده است که چگونه تغییر از یک رژیم غذایی محدود به خوردن هر اندازه غذایی که دوست دارید می تواند برای تولیدمثل در سنین بالاتر مفید باشد.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، محققان دانشگاه ایست آنجلیا انگلیس عادات غذا خوردن و جفت گیری مگس میوه را مورد مطالعه قرار دادند. آنها دریافتند مگس هایی که از رژیم غذایی محدود به غذای نامحدود تغییر رویه دادند، آغاز به جفت گیری و تولیدمثل بیشتری کردند.
آنها دریافتند پشه های ماده ای که در طول زندگی خود غذای کمتری مصرف می کردند، عمر طولانی تری داشتند، با این وجود آنها به خوبی همتایان خود که تغذیه بهتری داشتند، تولیدمثل نمی کردند.
اما آنهایی که از رژیم غذایی محدود به رژیم غذایی نامحدود روی آوردند، آغاز به جفت گیری و تولیدمثل بیشتری کردند. این مگس ها سه برابر بیشتر از مگس هایی که با رژیم غذایی محدود نگهداری می شدند، تولیدمثل کردند.
دکتر «زاهدا سلطانووا»، محقق ارشد مطالعه، اظهار داشت: «محدودیت رژیم غذایی با عمر طولانی تر و سلامت بهتر در خیلی از موجودات همچون انسان مرتبط می باشد.»
این تیم تاثیر محدودیت های غذایی در اوایل زندگی را بر بقا، رفتار جفت گیری و تولیدمثل در مگس های میوه بررسی کردند.
در حالی که به بعضی از آنها غذای کافی داده شد، برخی دیگر تحت رژیم غذایی محدودی قرار گرفتند که فقط ۴۰ درصد از مخمر مصرف معمول آنها را داشت.
گروه سوم در اوایل زندگی تحت یک رژیم غذایی محدود قرار گرفتند و به دنبال آن به آنها اجازه داده شد تا هر اندازه که دوست دارند غذا بخورند.
دکتر سلطانووا اظهار داشت: «محدودیت غذایی به صورت کلی با سلامتی بهتر و کاهش تولید مثل همراه می باشد.»
وی در ادامه اضافه کرد: «با این حال، زمانی که مگس های ما از رژیم غذایی محدود به رژیم غذایی معمولی تغییر وضعیت دادند، آغاز به جفت گیری و تولیدمثل بیشتر کردند، در حالیکه بقای آنها شبیه به ماده هایی شد که کامل تغذیه شده بودند.»
این نتایج در مگس های میوه نشان داده است که ماده ها زمانی که غذای کمی می خورند تولیدمثل کمی می کنند، اما سلامت باروری خویش را حفظ می کنند و زمانی که در اواخر عمر غذای نامحدودی می خورند، بلافاصله آغاز به تولیدمثل بیشتر می کنند.

1400/09/17
10:08:11
5.0 / 5
1092
تگهای خبر: تغذیه , رژیم غذایی , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir