محققان می گویند؛

افزودن آبمیوه به رژیم غذایی نوزاد باعث چاقی می شود

افزودن آبمیوه به رژیم غذایی نوزاد باعث چاقی می شود

به گزارش اسنک به قول محققان، گنجاندن آب میوه در رژیم غذایی نوزادان پیش از یک سالگی با مصرف بیشتر نوشیدنی های مملو از قند در اوایل یا اواسط کودکی مرتبط می باشد.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، نتایج یک تحقیق جدید بر روی بیشتر از ۴۰۰۰ نوزاد نشان داده است که دادن آب میوه به کودک در اوایل زندگی می تواند منجر به مصرف بیشتر نوشیدنی های شیرین در اواخر دوران کودکی شده و احتمال چاقی و پوسیدگی دندان افزایش می یابد.
محققان معتقدند نوزادان و کودکان واقعاً به آب میوه نیاز ندارند چونکه آبمیوه حاوی غلظت بالای قند و فاقد فیبر است.
آکادمی اطفال آمریکا سفارش می کند که آبمیوه ۱۰۰% در رژیم غذایی نوزادان پیش از ۱۲ ماهگی وارد نشود.
با این حال، اغلب به نوزادان آبمیوه داده می شود و برای ارزیابی اثرات آن بر کودکان، تیم تحقیق داده های جمع آوری شده از ۴۰۶۷ مادر آمریکایی را بررسی کردند. سلامت فرزندان این زنان از بدو تولد تا سن ۷ سالگی مورد پیگیری قرار|گرفت.
یک چهارم مادران گفتند که پیش از ۶ ماهگی به فرزندان خود آبمیوه داده اند، ۴۹ درصد بین ۶ تا ۱۲ ماهگی و ۲۶ درصد بعد از ۱۲ ماهگی این کار را انجام داده بودند.
این تیم دریافتند کودکانی که خیلی زود با آبمیوه آشنا شده بودند، ۵۰ درصد بیشتر احتمال داشت که در دوران کودکی مقدار زیادی آبمیوه بنوشند و ۶۰ درصد بیشتر احتمال دارد که مقدار زیادی نوشابه مصرف کنند. مصرف روزانه آب آنها هم در مقایسه با کودکانی که در اوایل دوران نوزادی آبمیوه نگرفته بودند، کمتر بود.
محققان خاطرنشان کردند که کلمه "آبمیوه" می تواند به معنای آب میوه ۱۰۰ درصدی، پانچ میوه، نوشیدنی آب میوه و سایر نوشیدنی ها باشد که سایر نوشیدنی ها می تواند با قند یا شربت فروکتوز شیرین شده باشد و حاوی برخی رنگ های خوراکی هم باشد.
به گفته محققان، هر چه بیشتر به کودکان آب میوه و سایر نوشیدنی های شیرین داده شود، با بهانه بی مزه بودن، آب کمتری می خواهند.

1400/09/14
12:21:10
5.0 / 5
1110
تگهای خبر: رژیم غذایی , سلامت , غذا , قند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir