معاون بهداشت وزارت بهداشت تاكید كرد

مدارس، نقطه لطمه پذیر ورود به موج ششم کرونا

مدارس، نقطه لطمه پذیر ورود به موج ششم کرونا

به گزارش اسنک، معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: بازگشایی مدارس اگر بدون هماهنگی با حوزه بهداشت بوده و مدارس آمادگی خودرا برای پذیرش دانش آموزان از قبل اعلام نکرده باشند و مجوز لازم را دریافت نکنند، از طرفی رعایت و اجرای پروتکلهای بهداشتی از طرف مدیر مدرسه که مسئول اجرای این پروتکل ها است، با سستی مواجه شود، اساسا از این نقطه لطمه جدی خواهیم دید و ممکنست دقیقا از همین نقطه، موج ششم را تجربه نماییم.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر کمال حیدری، ضمن ابراز خرسندی درمورد مدیریت بیماری و پوشش واکسیناسیون توسط مسئولین استان ها و قدردانی از تلاشهای شبانه روزی کادر بهداشت و درمان کشور و همینطور همراهی مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی، در مورد ابهامات مطرح شده در زمینه بازگشایی مدارس با وجود عدم واکسینه شدن دانش آموزان زیر 12 سال، بیان نمود: به جز چند کشور، در هیچ کجای دنیا واکسیناسیون کووید 19 برای افراد زیر 12 سال انجام نشده است؛ به علت این که محققان معتقد هستند که سیستم ایمنی انسان در این سنین، پاسخگوی مقابله با بیماری کووید است. البته درخصوص واکسیناسیون زیر 12 ساله ها، کمیته ی علمی کشوری کووید 19 هم به نتیجه ای نرسید و درصورتیکه نتیجه ای حاصل می شد، بطور قطع واکسیناسیون زیر 12 ساله ها هم انجام می شد، چونکه ذخایر واکسنمان کافی است. این مورد در دست بررسی می باشد.

وی اضافه کرد: با عنایت به این شرایط و عدم پوشش واکسیناسیون زیر 12 ساله ها، ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی در مدارس بیشتر از پیش لزوم می یابد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: نگرانی که وجود دارد این است که بازگشایی مدارس اگر بدون هماهنگی با حوزه بهداشت بوده و مدارس آمادگی خویش را برای پذیرش دانش آموزان از قبل اعلام نکرده و مورد نظارت و بازنگری واقع نشده باشند و مجوز لازم را دریافت نکنند و از سویی رعایت و اجرای پروتکلهای بهداشتی از جانب مدیر مدرسه که مسئول اجرای این پروتکل ها است، با سستی مواجه شود، بطور قطع از این نقطه صدمه جدی خواهیم دید و امکان دارد دقیقا از همین نقطه، موج ششم را تجربه نماییم.

فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مدارس الزامی است

بنابر اعلام وبدا، حیدری تصریح کرد: درخواست ما این است که مربیان مدرسه و اولیای دانش آموزان در زمینه رعایت پروتکل ها از جانب دانش آموزان بیشتر دقت کنند و آموزش های لازم و کافی را به دانش آموزان مکررا تاکید کنند و آنها را به خوبی توجیه کنند و درصورتیکه مشاهده می کنند که دانش آموزی علایم بیماری را دارد یا با افراد مشکوک به بیماری در ارتباط بوده، از رفتنش به مدرسه ممانعت به عمل آورند.
وی تصریح کرد: فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مدارس الزامی است. خوشبختانه هم اکنون دانش آموزان بالای 12 سال واکسینه شده اند و زیر 12 ساله ها که هنوز واکسن نزده اند، درصورتیکه پروتکل ها را به خوبی رعایت نمایند، نگرانی وجود نخواهد داشت.


 

1400/09/02
20:55:30
5.0 / 5
1188
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir