مدیركل طب ایرانی و مكمل وزارت بهداشت اعلام كرد

ایران، رتبه چهارم دنیا در تولید علم در زمینه طب سنتی

ایران، رتبه چهارم دنیا در تولید علم در زمینه طب سنتی

کرمان مدیرکل طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت اظهار داشت: رتبه ایران در تولید علم در زمینه طب سنتی و گیاهان دارویی در سال قبل در دنیا پنجم و امسال در رتبه چهارم پس از هند، چین و امریکا قرار دارد که در 10 سال قبل به شکل صعودی در سطح کشور این شرایط اتفاق افتاده است.


"نفیسه حسینی یکتا" امروز ۲۲ مهرماه در ارتباط ویدئوکنفرانس با مراسم رونمایی از محصولات دانش بنیان گیاهی موثر در درمان کرونا در کرمان اظهار نمود: با تلاش در راه درست تحقیقاتی و علمی، احتمال رسیدن به داروهای موثر در طب سنتی ایرانی وجود دارد.
وی ادامه داد: استفاده از طب سنتی ایرانی رویکرد مدنظر وزارت بهداشت است و این رویکرد در دانشکده های طب سنتی کشور و همچون دانشکده پرتوان کرمان در دستور کار قرار دارد و تحقیقات گوناگون و متنوعی در زمینه های مختلف در این خصوص انجام می شود.
حسینی یکتا اشاره کرد: رتبه ایران در تولید علم در زمینه طب سنتی و گیاهان دارویی در سال قبل در دنیا پنجم و امسال در رتبه چهارم پس از هند، چین و امریکا قرار دارد که در ۱۰ سال قبل به شکل صعودی در سطح کشور این شرایط اتفاق افتاده است.
مدیرکل طب سنتی و مکمل وزارت بهداشت بیان کرد: یکی از محورهای مورد تاکید علاوه بر اقتصاد دانش بنیان، نگاه ویژه به توان بومی است و در تمام دانشگاه ها گروههای طب سنتی می توانند یک دریچه جهشی برای سرعت ورود دانشگاه به دانشگاه های نسل سوم و چهارم باشند.
وی اظهار نمود: در طب سنتی ممکنست حواشی مختلف بشنویم که هرچه بحث های ایجابی و موارد تحقیقاتی مبتنی بر طی مسیر علمی مانند این داروهایی که امروز رونمایی می شود، بیشتر نمود پیدا کند، موضوعات دغدغه آور و حواشی آفرین برای سیستم سلامت کمتر خواهد شد.1400/07/22
13:22:35
5.0 / 5
1461
تگهای خبر: سلامت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir