محققان بریتانیایی می گویند؛

ارتباط سلامت روانی کودکان با مصرف بیشتر میوه و سبزیجات

ارتباط سلامت روانی کودکان با مصرف بیشتر میوه و سبزیجات

برمبنای تحقیقات جدید، کودکانی که رژیم غذایی مملو از میوه و سبزیجات دارند از سلامت روانی بهتری برخوردار می باشند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشگاه ایست آنجلیا انگلستان داده های حدود ۹۰۰۰ کودک را در ۵۰ مدرسه مورد مطالعه قرار دادند. آنها دریافتند که نوع صبحانه و ناهار که توسط دانش آموزان دبستان و دبیرستانی خورده می شود بطور قابل توجهی با سلامت روانی آنها ارتباط دارد.
یافته های این مطالعه نشان میدهد که چگونه خوردن میوه و سبزیجات بیشتر با سلامت روانی بهتر در میان دانش آموزان دبیرستانی ارتباط دارد و کودکانی که روزانه پنج وعده یا بیشتر از میوه و سبزیجات مصرف می کردند بالاترین نمرات را در حوزه سلامت ذهنی داشتند.
«آیلسا ولچ»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ما می دانیم که سلامت روانی ضعیف یک مسئله مهم برای جوانان است و احتمالاً نتایج منفی طولانی مدتی خواهد داشت.»
وی در ادامه می افزاید: «فشارهای رسانه های اجتماعی و فرهنگ مدرسه مدرن بعنوان دلیلهای بالقوه برای افزایش شیوع سلامت روانی پایین در کودکان و جوانان مطرح گردیده است.»
کودکانی که در این مطالعه شرکت کردند، خودشان انتخاب رژیم غذایی خودرا گزارش کردند و در آزمایش های مربوط به سلامت روانی متناسب با سن شرکت کردند که شامل نشاط، آرامش و داشتن روابط بین فردی خوب بود.
محققان دریافتند ارتباط قوی ای بین رژیم غذایی و سلامت روانی خوب در کودکان وجود دارد. کودکانی که صبحانه سنتی می خوردند نسبت به کسانی که فقط یک میان وعده یا نوشیدنی مصرف می کردند، از سلامت روانی بیشتری برخوردار بودند. اما کودکان دبیرستانی که برای صبحانه نوشیدنی های انرژی زا می خوردند، از نظر روحی و روانی، حتی از آنهایی که اصلاً صبحانه نمی خوردند، بسیار پایین تر بودند.

1400/07/14
15:55:41
5.0 / 5
1165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir