یك متخصص طب سنتی عنوان كرد؛

لزوم اصلاح سبک زندگی برای ابتلای کمتر به کرونا

لزوم اصلاح سبک زندگی برای ابتلای کمتر به کرونا

به گزارش اسنک یک متخصص طب سنتی اظهار داشت: بحث کرونا مردم باید سبک غذایی خودرا اصلاح کنند تا ایمنی بدنشان بالا برود یعنی در حوزه خواب، زمان کار کردن و تفریح از طب سنتی و ایرانی برای بهبود اوضاع استفاده کنند.به گزارش اسنک به نقل از مهر؛ علیرضا ابوالفضلی، متخصص طب سنتی در برنامه صبحگاهی «صبح پارسی» درباب خاصیت افرادی با طبع صفراوی و دموی اظهار داشت: افرادی که دارای طبع دموی هستند پرخون و دارای طبع گرم و ترند که دیر عصبانی می شوند، نسبت به صفراوی ها کند فهمی دارند، رگ های آنها برای خون ریزی مستعد است و در بین روز و هم شب تا بامداد خواب های آلوده و پریشان دارند.
وی درباره خاصیت صفراوی ها خاطرنشان کرد: صفرا در عربی به رنگ زرد گفته می شود و در طب سنتی هم برای افرادی استفاده می شود که رنگ پوستشان زرد است، لاغر اندام هستند، تحریک پذیر هستند و زود تحت تأثیر قرار می گیرند، خشکی پوست وسوزش اعضای بدن دارند و خوابشان سبک است.
پزشک طب سنتی افزود: صفراوی ها رؤیای جنگ و آتش، دلشوره، بی قراری و استرس دارند. مقتدرانه حرف می زنند و تند راه می روند و سرشان اصلاً کلاه نمی رود، افراد با مزاج صفراوی آدم هایی برنامه ریز هستند.
ابوالفضلی ضمن اشاره به تفاوت طب سنتی و طب رایج بیان نمود: نمی توان طب رایج و داروهای تجویز شده در این طب را به علت شیمیایی بودن بطور کامل نفی کرد اما موضوع اصلی این است که در طب سنتی بحث پیشگیری و تا حدودی درمان مطرح است.
وی ادامه داد: در بحث کرونا مردم باید اول سبک غذایی خودرا اصلاح کنند تا ایمنی بدنشان بالا برود یعنی در زمینه خواب، زمان کار کردن و تفریح از طب سنتی و ایرانی برای بهبود اوضاع استفاده کنند تا کمتر گرفتار مشکل شوند و در صورتیکه با وجود رعایت نکات طب سنتی به بیماری گرفتار شدند برای درمان به طب رایج مراجعه کنند. با این کار نیاز به داروهای شیمیایی و عوارض آنها کمتر می شود.
این پزشک طب سنتی در انتها عنوان کرد: نمی توان طب رایج را نقد کرد چون در زمینه تشخیص بیماری ها خیلی از مشکلات ما بوسیله طب رایج با دقت بیشتری انجام می شود و با استفاده از روش هایی مثل سی تی اسکن ها تصاویر رادیولوژی، ام آر آی ها و آزمایش های مختلف می توان بهتر بیماری ها را تشخیص داد و حتی در زمینه درمان نیز برخی روش ها مثل جراحی های مختلف به طب رایج مربوط می شود. بنا بر این طب رایج را نادیده نمی گیریم اما می گوئیم پیشگیری به وسیله طب ایرانی و سنتی با تعدادی از رعایت ها صورت گیرد که مشکلی پیش نیاید و اگر پیش آمد برای درمان به طب رایج مراجعه شود.


منبع:

1400/06/24
14:33:29
5.0 / 5
1116
تگهای خبر: بدن , برنامه , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir