عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری:

پرستاران به مرخصی نیاز دارند

پرستاران به مرخصی نیاز دارند

عضو شورایعالی سازمان نظام پرستاری اظهار داشت: پرستاران در ۱۸ ماه گذشته بدون استراحت و مرخصی، شبانه روز در خدمت بیماران کرونا بوده اند، سختی کار و فشار کاری مضاعف، مشاهده مرگ بیماران و کمبود نیرو آنان را خسته کرده است و به شدت به مرخصی و استراحت نیاز دارند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، یوسف رحیمی، اظهار داشت: تبعیض در هر جایی که باشد، سبب اختلاف و کاهش انگیزه است. تفاوتی که بین نیروهای شرکتی و رسمی در گروه پرستاری است با وجود تحصیل و خدمات یکسان، اختلاف و کاهش انگیزه را در بر دارد.
وی افزود: با عنایت به این که پرستاران نزدیک به ۲ سال با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کنند و مبارزه با این بیماری یک نبرد فرسایشی برای آنها است، برای پیشگیری از خستگی و فرسایشی شدن پرستاران احتیاج به جذب نیرو در سیستم درمان کشور داریم. بخصوص در این شرایط که بخش های غیر فعال بیمارستان هم به علت افزایش کرونا فعال گشته است.
عضو شورایعالی نظام پرستاری اظهار نمود: افزایش بیماران و نبود پرستار کافی به کار و زحمت بیشتر پرستاران منجر می شود و همین مساله سبب صدمه و فرسایش پرستاران و کاهش خدمات باکیفیت درمانی برای بیماران است.

رحیمی افزود: نخستین معضل در گروه پرستاری، کمبود نیرو است و لازم است به صورت کارشناسی و سازمان یافته در این خصوص تصمیم گرفته شود تا به استانداردهای جهانی نسبت پرستار به جمعیت نزدیک شوم. وجود نیروی کافی کیفیت خدمات پرستاران بالا می برد و از فرسودگی پرستاران جلو گیری می کند.

وی ادامه داد: فوت بیمار فشار روحی و روانی زیادی را برای پرستاران ایجاد می کند، شایسته است مرخصی هایی در نظر گرفته شود تا التیام بخش روحی برای پرستاران باشد. متاسفانه در بحران کرونا نه تنها پرستاران مرخصی نداشتند، بلکه در شیفت های طولانی مدت درحال عرضه خدمات به بیمار هستند.

عضو شورایعالی نظام پرستاری در مورد تبعیض میان نیروی شرکتی و رسمی در گروه پرستاری، خاطرنشان کرد: تبعیض در هرجایی که باشد، سبب اختلاف و کاهش انگیزه است. تفاوتی که بین نیروهای شرکتی و رسمی در گروه پرستاری هست با وجود تحصیل و خدمات یکسان، اختلاف و کاهش انگیزه را در بر دارد. از مسؤلان می خواهیم به این مورد به شکل جدی بپردازند.

بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان نظام پرستاری، رحیمی تصریح کرد: در بحران کرونا و تعطیلات، مشاغل دیگر تعطیل و دور کار بوده اند، در حالیکه پرستاران شبانه روز مشغول عرضه خدمت هستند، ازاین رو مناسب می باشد امتیازاتی برای این عزیزان در نظر گرفته شود که کمکی برای معیشت و التیام سختی آنها باشد.1400/06/13
22:08:51
5.0 / 5
1204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir