خطر کووید طولانی در کودکان کمتر است

خطر کووید طولانی در کودکان کمتر است

به گزارش اسنک نتایج یک بررسی نشان می دهد: خطر مبتلاشدن به کووید طولانی در کودکان کمتر است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، نتایج مطالعات حاکی از آنست که علایم طولانی مدت بیماری کووید-۱۹ در کودکان نادر است. از بیش از ۱۷۰۰ کودک شرکت کننده در این بررسی بیش از ۹۸ درصد آنان که علایم بیماری را تجربه کرده بودند در مدت هشت هفته بهبود پیدا کردند.
هرچند، ۷۷ نفر یا کمی بیش از چهار درصد برای مدت بیش از چهار هفته علایم بیماری را داشته اند. بیشتر این علایم شامل احساس خستگی، سردرد یا از دست دادن حس بویایی بوده است.
با این وجود یافته ها حاکی از آنست که کووید طولانی در کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر شایع است و تعداد کودکانی که علایم بیماری را برای طولانی مدت تجربه می کنند بسیار پایین است.
پزشکان انگلیسی اظهار داشتند: تعداد کمی از کودکان کووید طولانی را تجربه می کنند و مطالعه ما تجربیات این کودکان و خانواده های آنان را تایید می کند.
بگفته متخصصان، خیلی از کودکان مبتلا به کووید -۱۹ علایم ندارند و در صورت بروز علایم این نشانه ها بسیار خفیف است.
در این مطالعه، داده های وضعیت علایم کووید-۱۹ در ۱۷۳۴ کودک ۵ تا ۱۷ ساله انگلیسی که از اول سپتامبر تا ۲۲ فوریه تست کرونای آنان مثبت تشخیص داده شده بود، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. این کودکان بطور متوسط ​​در هفته اول بیماری سه علامت را تجربه کردند و در کودکانی با علایم ثابت، دو علامت بعد از چهار هفته همچنان باقی ماند.
۶۵ نفر از ۷۷ کودک شرکت کننده در این مطالعه که گرفتار کووید طولانی بودند خستگی مداوم را گزارش کردند، در حالی که ۶۰ نفر سردرد مداوم و از دست دادن حس بویایی را گزارش کردند.
به گزارش اسنک به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، بگفته پژوهشگران، سردرد در اوایل دوران بیماری کودکان شایع تر است اما از دست دادن حس بویایی دیرتر اتفاق می افتد و برای مدت طولانی تداوم پیدا می کند.
منبع:

1400/05/13
22:54:48
5.0 / 5
1511
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir