مدارك موجود است، شكایت می كنیم

اظهارات مسعود جعفری جوزانی در پی فلج شدن فك دخترش

اظهارات مسعود جعفری جوزانی در پی فلج شدن فك دخترش

اسنک: مسعود جعفری جوزانی با اعلان اینکه به زودی از پزشکی که فک دخترش را فلج کرده شکایت می کند، روایت یکی از مسئولان سازمان نظام پزشکی از این ماجرا را «جانبدارانه» و «نادرست» خواند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، پس از آن که سحر جعفری جوزانی ـ بازیگر سینما و تلویزیون ـ با انتشار ویدیویی، از فلج شدن فکش به خاطر اشتباه پزشکی خبر داد، رحمت الله توکل ـ مدیرکل کمیسیون پزشکی سازمان نظام پزشکی و جانشین دادستان نظام پزشکی ـ در پاسخ به این گله مندی اصرار کرد که سحر جعفری جوزانی تا حالا نه مراجعه نموده و نه شکایتی داشته است؛ با این وجود آنها با مسعود جعفری جوزانی، کارگردان سینما و تلویزیون و پدر سحر جعفری جوزانی تماس گرفته و با او قرار ملاقات گذاشته اند، اما جعفری جوزانی به این قرار ملاقات نرفته است. او سپس عنوان کرد: «ما می خواستیم خانم جعفری جوزانی با پزشک معالج روبرو شوند و مطالب را در حضور یکدیگر بیان کنند تا بعد برایشان کمیسیون تشکیل داده و مشکل را رفع نماییم.»
حالا مسعود جعفری جوزانی در گفت وگویی با ایسنا اظهارات این مسوول سازمان نظام پزشکی را جانبدارانه عنوان می کند و می گوید: متاسفانه بیشتر حرفهایی که توسط این اشخاص محترم بیان شده یک سویه، جانبدارانه و نادرست است.
این کارگردان در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات رحمت الله توکل درباره قرار ملاقات با او و رسیدگی به این پرونده، چنین توضیح می دهد: البته ایشان لطف کردند و تلفنی با من تماس گرفتند. آن لحظه من در بیمارستان بودم. فردای آن روز، طی تماسی تلفنی فرمودند یکشنبه نیستند پس بهتر است برای دوشنبه قرار بگذاریم. گفتم من روز دوشنبه قرار بسیار مهم قبلی دارم. به این علت بامداد روز سه شنبه و یا چهارشنبه می توانم در خدمت باشم که موافقت کردند.
او به حرفهایش اضافه می کند: من به دکتر توکل توضیح دادم که ما با قرار قبلی به مطب این دکتر رفته ایم و چنانچه شخص دیگری خودرا به دروغ جای او معرفی کرده باشد که دیگر بحث به جاهای باریک تر می کشد. قرار هم گذاشتیم که من روز سه شنبه یا چهارشنبه به دیدارشان بروم؛ حالا چرا قبل از ملاقات، مصاحبه کرده اند، خدا می داند!
مسعود جعفری جوزانی با ابراز ناراحتی و نگرانی به خاطر وضعیت سلامتی دخترش، در توضیح کامل این اتفاق و اشتباه پزشکی، عنوان می کند: از آنجائیکه دندان های عقل بالا و پایین سمت راست دخترم به شکل نهفته روییده است و هر از چند گاهی درد می گیرد، به پیشنهاد یکی از دوستان با مطب این دکتر تماس گرفتیم و بعد از تهیه یک عکس OPG که به دستور ایشان انجام شد، روز سه شنبه (یازدهم خردادماه)، با قرار قبلی، من به همراه دستیار و دخترم به مطب او مراجعه کردیم. شخصی که خانم منشی، او را دکتر معرفی نمود، یک نگاه زودگذر و سطحی به عکس OPG انداختند، و پس از معاینه لثه به دخترم گفتند: درد شما هیچ ربطی به دندانهای عقل شما ندارد، احیانا شما هنگام خواب دندان هایتان را به هم فشار می دهید، از این روی گرفتار اسپاسم شدید، شده اید و باید به این نواحی بوتاکس تزریق شود. دخترم که با شنیدن این حرف دکتر نگران شده بود، به او توضیح داد که متخصصانی که پیش از ایشان دیده بودیم، گفته بودند عکس OPG زیاد دقیق نیست و نشان نمی دهد، ریشه دندان تا چه اندازه با عصب ها درگیر هستند، اگر لازم است بروم عکس رنگی بگیرم! دکتر با اطمینان به نفس کامل گفتند: خیر، عکس رنگی لازم نیست و همین الان به سبب اسپاسم و فشار شدیدی که به لثه وارد شده باید بوتاکس تزریق شود؛ عمل اشتباه و نسنجیده ای که موجب شد تا امروز که ۴۰ روز از آن اتفاق می گذرد، فک دخترم فلج شود.
او می افزاید: جالب این که به جز سحر جان که سخت ترسیده بود، خود من هم سه بار به دکتر تاکید کردم که سحر باید سه روز دیگر هم خودش جلوی دوربین فیلمبرداری حرف بزند و هم از دیگران تست بگیرد، اما این دکتر با اعتماد به نفس قانع کننده ای گفتند: شما اصلا نگران نباشید. من به شما اطمینان می دهم که کوچکترین تغییری در صورت و یا حرف زدن او به وجود نمی آید.
اما متاسفانه به عکس آنچه ادعا کرده بود، دو روز پس از تزریق، صورت دخترم کاملا کج شد و همچنان هم این وضعیت ادامه دارد.
این کارگردان باسابقه علت این که تا حالا او و دخترش سکوت کرده و شکایت نکرده اند را اینطور شرح می دهد: علت سکوت و شکایت نکردنم این بود که از یک طرف امیدوار بودم بگفته دوستان دکترم یک ماهه خوب شود و علت دیگر دوندگی های بیهوده و برخوردهای متکبرانه، جانبدارانه و تحقیرآمیزی بود که چند بار در مراجعه به این نهادها تجربه کرده بودم. این است که از دخترم خواهش کردم مردم را آگاه کند تا به افرادی که به نام دکتر، با رفتار و کردار غیرمسئولانه نام پزشکان فرهیخته، فداکار و انسان دوست کشورمان را لکه دار می کنند، اعتماد نکنند.
مسعود جعفری جوزانی در آخر می گوید: به هر حال روال این اتفاق مشخص و پرینت مکالمات و قرار قبلی ما با دکتر مورد نظر گویاست؛ در نتیجه شکایت از پزشکی که با تصمیم اشتباه و غیرمسئولانه موجب این مساله شده است نیز در ایام آتی صورت خواهد گرفت.
منبع:

1400/04/22
20:20:43
5.0 / 5
1141
تگهای خبر: بیمار , پزشك , سازمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir