شمار قربانیان كرونا در جهان از 4 میلیون نفر گذشت

شمار قربانیان كرونا در جهان از 4 میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۸۴ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۳۴۶ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۸۱۸ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، همینطور بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۶۹ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۶۳۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۴.۵ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۲۱ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۰.۶ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۸.۷ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۵۲۵ هزار و هند با بیشتر از ۴۰۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
پس از آنها هم کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تابحال بیشتر از ۲۳۳ هزار و در پرو هم بیشتر از ۱۹۳ هزار نفر اعلام شده است.
همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۳۸ هزار قربانی تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن هم انگلیس با آمار بیشتر از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.
به علاوه کشورهای ایتالیا بیشتر از ۱۲۷ هزار، فرانسه بیشتر از ۱۱۱ هزار و کلمبیا هم بیشتر از ۱۰۹ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همچنین آرژانتین با بیشتر از ۹۶ هزار، آلمان با بیشتر از ۹۱ هزار، ایران با بیشتر از ۸۴ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۸۰ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۶۲ هزار، اندونزی با بیشتر از ۶۱ هزار، اوکراین با بیشتر از ۵۲ هزار، ترکیه هم با بیشتر از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۳۶۱ مبتلا، ۶۲۱ هزار و ۳۳۵ قربانی
۲. هند: ۳۰ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۹۳۲ مبتلا، ۴۰۳ هزار و ۳۱۰ قربانی
۳. برزیل: ۱۸ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۵۱۱ مبتلا، ۵۲۵ هزار و ۲۲۹ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۸۶ هزار و ۹۹۹ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۱۹۷ قربانی
۵. روسیه: پنج میلیون و ۶۳۵ هزار و ۲۹۴ مبتلا، ۱۳۸ هزار و ۵۷۹ قربانی
۶. ترکیه: پنج میلیون و ۴۴۹ هزار و ۴۶۴ مبتلا، ۴۹ هزار و ۹۵۹ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۹۳۰ هزار و ۵۳۴ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۲۳۱ قربانی
۸. آرژانتین: چهار میلیون و ۵۵۲ هزار و ۷۵۰ مبتلا، ۹۶ هزار و ۵۲۱ قربانی
۹. کلمبیا: چهار میلیون و ۳۷۵ هزار و ۸۶۱ مبتلا، ۱۰۹ هزار و ۴۶۶ قربانی
۱۰. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۶۳ هزار و ۷۹۷ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۸۰ قربانی
براساس آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، کانادا، عراق، سوئد، بلژیک و رومانی هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/04/15
13:16:05
5.0 / 5
1067
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir