مدیرعامل سازمان تداركات پزشكی جمعیت هلال احمر:

ادامه توزیع بدون محدودیت انسولین

ادامه توزیع بدون محدودیت انسولین

به گزارش اسنک مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به اینکه توزیع انسولین بدون محدودیت ادامه دارد، از تأمین و توزیع داروهای در رابطه با کرونا در داروخانه های هلال احمر اطلاع داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، علیرضا عسکری در مورد واردات دارو به کشور اظهار داشت: با عنایت به اعلام نیاز سازمان غذا و دارو جهت واردات داروهای فوریتی و تک نسخه ای، بعد از دریافت مجوز از این سازمان، به صورت مستقیم و غیرمستقیم از تولیدکنندگان و عمده فروشان دارو استعلام قیمت و خریداری می شود.
وی ادامه داد: شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران هم اکنون انواع صافی های دیالیز، انواع سرنگ، سرنگ انسولین، سرسوزن دندانپزشکی، ست دیالیز، سوزن فیستولای وریدی و شریانی، ست تالاسمی، آنژیوکت، سوبگ، بی بگ، محلول دیالیز، محلول ضد عفونی کننده دست و ماسک سه لایه را در دست تولید دارد. به لحاظ وجود تحریم در راه خرید فلزات و فولاد، به ویژه استیل، واردات تسمه استیل جهت تولید تیوب کانولا توسط تأمین کنندگان مواد اولیه سرسوزن با مشکل مواجه می باشد.


دشواری در راه انتقال ارز

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در تولید فیلتر دیالیز و تأمین مواد اولیه آن مشکلی در ارتباط با تحریم ها نداریم. آن چه مطرح است تنها بحث تأمین و تخصیص ارز مربوطه و انتقال آن از کانال های مختلف به فروشنده است. در ارتباط با تولید سرنگ با عنایت به اینکه اهم مواد اولیه آن در داخل تولید می شود مشکلی وجود ندارد، تنها بخشی از سرسوزن های مورد نیاز به صورت وارداتی است که به آسانی از راه کشورهای شرق آسیا تأمین می شود.
عسکری افزود: پاره ای از شرکتهای اروپایی با عنایت به ترس و واهمه ای که از وضع جرایم آمریکایی بر کسب و کار و تجارت خارجی خود دارند حاضر نیستند مواد اولیه ای را که قبلا به فروش می رساندند اینک عرضه کنند. اغلب شرکتهای خارجی که تابحال هیچ گونه ارتباطی با ما نداشته اند و تجارتی هم با ایشان صورت نگرفته بود هم اینک که جهت پروژه های جدید شرکت احتیاج به مواد اولیه، تجهیزات و ماشین آلات داریم هیچ گونه پاسخی به ما نمی دهند. علیرغم این که مکررا استعلام های خویش را انجام می دهیم.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر خاطرنشان کرد: با تحریم های ظالمانه آمریکا ضد ایران، انتقال ارز جهت خرید دارو در سیستم بانکی و انتقال کالا در سیستم حمل و نقل با مشکلات بسیاری مواجه می باشد که گاها از کانال های متفاوتی برای انتقال ارز و حمل و نقل کالا استفاده می شود که هزینه های هنگفتی را به دنبال دارد.

تحریم های آمریکا مانع واردات محصولات پزشکی

وی ادامه داد: تحریم های آمریکا سبب شده که خیلی از تأمین کننده گان ماده اولیه و محصولات نهایی علاقه ای به فروش به ایران نداشته و در معدود مواردی که برای فروش همکاری می کنند، نگرانی های زیادی در زمینه انتقال ارز دارند بنابراین باوجود وجود مشکلات عدیده تحریم در تأمین و واردات داروهای مورد نیاز کشور، این شرکت همچنان با بهره مندی از کانال صلیب سرخ در تلاش جهت تأمین داروی بیماران است.
عسکری در مورد خرید واکسن کرونا اظهار داشت: امروز شرکت بازرگانی سها کیش که ذیل جمعیت هلال احمر فعالیت می کند، با همکاری مشترک صلیب سرخ چین و سفارت ایران در چین، واکسن کرونا خریداری نموده و بخشی از آنرا وارد و ترخیص کرده است.

مشکلاتی در تأمین داروهای ضدسرطان وجود دارد

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به معضلات تأمین داروهای بیماران خاص اظهار نمود: در زمینه تأمین انسولین قلمی مورد نیاز بیماران دیابتی در سال ۹۹ با کمبود های مقطعی مواجه بودیم. داروخانه هلال احمر با تمهیدات اندیشیده شده و مدیریت صحیح تلاش کرده تا در سخت ترین شرایط هم انسولین مصرف کنندگان تأمین شود. امروز در تأمین داروهای وارداتی مثل برخی از داروهای ضد سرطان مانند آدریامایسین و اندوکسان مشکلاتی وجود دارد.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر تصریح کرد: از آغاز سالجاری هم با همکاری سازمان غذا و دارو هیچ کدام از اقلام گرفتار کمبود نبوده و توزیع انسولین بدون محدودیت ادامه دارد که با قطعیت میتوان گفت درصورت ادامه تأمین سهمیه داروخانه، در ماه های آتی هم با کمبود مواجه نخواهیم شد. هم اکنون بیشتر از ۱۰ نوع انسولین موجود است و این ۱۰ نوع انسولین درحال پخش در داروخانه های جمعیت هلال احمر است.


توزیع داروهای مقابله با کرونا در داروخانه های هلال احمر

وی ادامه داد: تمام اقلام دارویی مورد استفاده در کرونا در داروخانه هلال احمر تأمین و توزیع شده و از این نظر داروخانه های هلال احمر بیشترین همکاری را با وزارت بهداشت داشته به صورتی که مرکز ارجاع بیماران کرونا بوده اند. هم در بخش سرپایی فرایند آماده سازی و هم در بخش بستری تهیه و تدارک و توزیع داروهای مورد استفاده در کرونا را انجام داده ایم.
بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ عسکری در انتها اظهار داشت: کلترا و ریباویرین و هیدروکسی کلروکین از اسفند ۹۸ تأمین و در سال ۹۹ هم داروهای Ivermectin، IVIG، پیرفنیدون، فاویپیراویر و رمدسیویر در داروخانه های هلال احمر توزیع شده است.1400/04/09
21:48:29
5.0 / 5
1258
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir