واكسیناسیون بیماران صعب العلاج و افراد بالای 60 سال تا آخر مرداد

واكسیناسیون بیماران صعب العلاج و افراد بالای 60 سال تا آخر مرداد

وزیر بهداشت اعلام نمود: تا آخر مرداد گروههای صدمه پذیر، بیماران صعب العلاج و افراد بالای 60 سال واکسن دریافت خواهند کرد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر نمکی وزیر بهداشت با تشکر از حمایت های رهبر انقلاب، به مدیریت خوب پیک چهارم کرونا در کشور در مقایسه با کشورهای دیگر و ثبت مدل درمان ایرانی اشاره نمود و اظهار داشت: در مورد واکسن، از ابتدا برای خرید و همینطور انتقال دانش فنی اقدامات خوبی انجام شد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام هم علاوه بر واکسن در تأمین ماسک و دستگاه اکسیژن ساز همکاری بسیار مناسبی انجام داد.
وزیر بهداشت ضمن اشاره به رسوا شدن آمریکایی ها در ادعای نبود محدودیت در انتقال تجهیزات و دارو به ایران اظهار داشت: بعد از آنکه ما مجوز واکسن صادر کردیم، رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود امکان انتقال واکسن به ایران وجود دارد که نشان داد حرف های قبلی آنها دروغ بوده است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: تا آخر مرداد گروههای صدمه پذیر، بیماران صعب العلاج و افراد بالای 60 سال واکسن دریافت خواهند کرد و بعد از آن دانش آموزان و عوامل مدارس در نوبت تزریق قرار می گیرند.
دکتر نمکی همینطور از فعالیت یک گروه ویژه برای ثبت مستندات علمی واکسن های مختلفی که در کشور درحال تولید هستند و عرضه این مستندات به سازمانهای جهانی اطلاع داد.
برپایه گزارش وبدا، دکتر نمکی درباره رعایت های لازم بعد از تزریق واکسن هم اظهار داشت: همچنان باید از ماسک استفاده شود، چون که واکسن احتمال بیماری سخت را پایین می آورد اما همچنان احتمال مبتلا شدن وجود دارد.1400/04/04
18:32:36
5.0 / 5
1223
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir