معاون مطبوعاتی خبر داد:

تهیه فهرست اسامی خبرنگاران شاغل در رسانه ها برای دریافت واكسن

تهیه فهرست اسامی خبرنگاران شاغل در رسانه ها برای دریافت واكسن

به گزارش اسنک معاون مطبوعاتی از تهیه فهرست اسامی خبرنگاران شاغل در رسانه های مختلف برمبنای اولویت، برای دریافت واکسن کرونا آگاهی داد و اشاره کرد: از هیچ اقدامی برای پشتیبانی از رسانه ها و فعالان رسانه ای دریغ نخواهیم کرد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، معاون امور مطبوعاتی در نشستی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات این استان اظهار داشت: متاسفانه طی سالهای اخیر در جریان رسانه ای کشور خطای اداراکی پیش آمد و آن هم کمی شدن رسانه بود.
محمد خُدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بعد از شنیدن سخنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و نماینده مدیران مسئول روزنامه های استان همدان با تاکید بر این که مسائل مطرح شده در این نشست پیگیری شده و نتایج آن بصورت گزارش مکتوب ارسال خواهد شد، اظهار داشت: ما ۱۳ هزار رسانه و ۵۰ هزار مدعی خبرنگاری در کشور داریم؛ ۵ هزار نفر از خبرنگاران آزاد که در رسانه های مختلف مشغول به کار هستند بیمه شده اند اما با این آمار و رشد کمی رسانه ها عملاً هر کاری در این عرصه با مشکلات مختلفی مواجه می باشد.
وی ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری دوره های آموزشی مجازی، اشاره کرد: با انجام هماهنگی های لازم و ارائه اولویت های آموزشی توسط خانه مطبوعات، کلاس های این دوره در ایام آینده برگزار می شود.
خدادی درباره توزیع کاغذ در میان نشریات هم توضیحاتی ارائه کرد و با اعلان اینکه مشکل حوزه کاغذ، ارز است، اظهار داشت: کاغذ از ردیف ارز ۴۲۰۰ تومان خارج شده است؛ ما بعنوان معاونت مطبوعاتی نه ساختار واردات، نه صادرات و نه ساختار توزیع داریم؛ ولی از تمام امکانات و ظرفیت های موجود استفاده کردیم و به هر قیمتی کار را انجام دادیم.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی اشاره کرد: به هر حال واقعیت ماجرا این است که شاخص دریافت کاغذ تغییر کرده و هم اکنون نشریه ای که ۸۰ درصد انتشار دارد، کاغذ دریافت می کند.
خدادی با اشاره به درخواست خانه مطبوعات استان همدان در خصوص ساماندهی سرپرستی نشریات سراسری اظهار داشت: خانه مطبوعات برنامه پیشنهادی خودرا برای این مسأله عرضه نماید.
در ابتدای این جلسه، اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و نماینده مدیر مسئولان روزنامه های استان همدان به بیان مسائل و مشکلات حوزه رسانه در همدان پرداختند و سپس احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گزارشی از کارهای حوزه رسانه در استان همدان ارائه کرد.
تعیین تکلیف مجوزهای غیرفعال رسانه ها، افزایش سهم رسانه های استان از یارانه و اختصاص سهمیه کاغذ به مطبوعات استانی، توجه ویژه به آموزش خبرنگاران استانی، تسریع در واکسیناسیون خبرنگاران در مقابل ویروس کرونا، اختصاص ردیف بودجه به خانه های مطبوعات و رفع برخی مشکلات سامانه خانه مطبوعات ازجمله موضوعات مطرح شده از طرف اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و نماینده مدیر مسئولان روزنامه های استان همدان بود.
همین طور در این جلسه که بصورت آنلاین برگزار گردید، مصوب شد که جلسه ای با حضور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیات مدیره خانه مطبوعات و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برگزار و مشکلات مطبوعات پیگیری و راه کارهای برون رفت از آن بررسی شود.
منبع:

1400/03/10
22:43:03
5.0 / 5
1316
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , برنامه , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir