آیا كودك شما در معرض مبتلاشدن به آسم است؟

آیا كودك شما در معرض مبتلاشدن به آسم است؟

اسنک: نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد که عواملی چون سابقه خانوادگی، جنسیت و نژاد همچون فاکتورهایی هستند که خطر مبتلاشدن به بیماری آسم را در کودکان می افزایند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، "کریستین جانسون" از پژوهشگران این مطالعه در شهر دیترویت در ایالت میشیگان آمریکا اظهار داشت: این یافته ها به ما کمک می نماید که درک نماییم چه گروه هایی از کودکان بیشتر در معرض آسم هستند. حالا می توان از این اطلاعات برای ایجاد عوامل تداخلی در آن دسته از کودکانی که در معرض خطر قرار دارند، استفاده نمائیم.
محققان اطلاعات بیش از ۱۲ هزار کودک را که بین سال های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۴ در ایالات متحده و پورتوریکو متولد شده اند، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و حداقل برای مدت پنج سال تحت کنترل قرار دادند.
۵۱ درصد این کودکان پسر و ۴۹ درصد دختر بوده اند، همین طور ۵۲ درصد سفید پوست و ۲۳ درصد سیاه پوست بوده اند.
به گفته پژوهشگران میزان خطر مبتلاشدن به آسم در کودکانی که حداقل یکی از والدین آنان سابقه آسم داشته، دو تا سه برابر بیشتر از کودکان دیگر بود و بیشتر در سن چهار سالگی این خطر وجود دارد.
همچنین کودکانی با سابقه خانوادگی آسم در سنین چهار تا ۱۴ سالگی در مقایسه با افرادی که سابقه خانوادگی ندارند، دو برابر بیشتر در معرض خطر آسم بودند.
در سنین پایین، پسران با سابقه خانوادگی آسم نسبت به دختران بیشتر احتمال دارد به این بیماری گرفتار شوند. اما در ۱۴ سالگی میزان آن حدودا یکسان است. کودکان سیاه پوست صرف نظر از سابقه خانوادگی بیشترین میزان خطر مبتلاشدن به آسم را داشتند.
هرچند، در حالی که میزان مبتلاشدن به آسم در کودکان سیاه پوست در دوران قبل از دبستان بسیار بالاتر از کودکان سفیدپوست است این میزان در کودکان سیاه پوست بعد از ۹ سالگی کاهش می یابد اما در مورد کودکان سفیدپوست این احتمال در اواخر دوران کودکی افزایش می یابد.
به گزارش اسنک به نقل از مدیسن نت، از هر ۱۲ کودک آمریکایی یک نفر به بیماری آسم گرفتار است که سبب خس خس سینه، مشکل در تنفس و سرفه شده و می تواند با لطمه دائمی ریوی همراه باشد.
منبع:

1400/03/03
10:44:53
5.0 / 5
1317
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir