كارشناسان آمریكایی اعلام كردند

بررسی عارضه التهاب قلبی در نوجوانان دریافت كننده واكسن كرونا

بررسی عارضه التهاب قلبی در نوجوانان دریافت كننده واكسن كرونا

اسنک: مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در آمریکا بروز التهاب قلبی را در چند نوجوان و جوان دریافت کننده واکسن کروناویروس بررسی می کند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در آمریکا اعلام نمود: گزارش هایی از بروز عارضه التهاب قلبی در چند نوجوان و جوان دریافت کننده واکسن کووید-۱۹ دریافت شده که این موارد در حال بررسی است.
این مرکز اعلام نمود: برخی اخبار دریافت شده حاکی از آنست که تعداد کمی از نوجوانان و مردان جوان دریافت کننده واکسن کروناویروس به عارضه میوکاردیت، التهاب عضله قلب مبتلا شده اند.
کمیته مشورتی در زمینه روش های مصون سازی اعلام نمود: این بیماری می تواند از تعدادی ویروس ناشی شود و اغلب بدون عارضه از بین می رود. همین طور این موارد نگران کننده نیست اما از کارکنان مراقبت های بهداشتی درخواست شده نسبت به این مساله آگاه باشند.
به گزارش اسنک به نقل از نیویورک پست، تعداد دقیق افرادی که گرفتار عارضه قلبی شده اند معین نیست اما التهاب عضله قلب در مدت چهار روز بعد از دریافت واکسن های مدرنا یا فایزر که بتازگی برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال تایید شده، در این افراد ظاهر شده است.
منبع:

1400/03/02
13:04:08
5.0 / 5
1342
تگهای خبر: بیمار , بیماری , مدرن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir