یافته جدید محققان؛

ارتباط مكمل های روغن ماهی با اختلال تپش قلب

ارتباط مكمل های روغن ماهی با اختلال تپش قلب

اسنک: طبق نتایج یک پژوهش جدید، مکمل های اُمگا3 با افزایش احتمال مبتلاشدن به فیبریلاسیون دهلیزی در افراد دارای چربی خون بالا همراه هستند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، دکتر «سالواتور کاربون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ویرجینیا، در این زمینه می گوید: «در حال حاضر، مکمل های روغن ماهی برای بیماران دارای تری گلیسیرید پلاسما بالا رفته تجویز می شود تا خطر قلبی عروقی را کم کند.»
برخی آزمایشات بالینی نشان داده اند که اسیدهای چرب اُمگا ۳ ممکنست با افزایش ریسک ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی، شایع ترین اختلال تپش قلب، همراه باشد. احتمال ابتلاء به سکته در افراد مبتلا به این اختلال پنج برابر بیشتر است.
این مطالعات فرمول های مختلف اسیدهای چرب اُمگا ۳ را در دوزهای مختلف آزمایش کردند و به بررسی این مساله پرداختند که آیا روغن ماهی بطور مداوم با افزایش ریسک ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی مرتبط می باشد.
این تجزیه و تحلیل شامل پنج آزمایش کنترل شده تصادفی بود که اثرات مکمل اسیدهای چرب اُمگا ۳ را بر عوارض قلبی عروقی بررسی می کرد. شرکت کنندگان تری گلیسیرید بالا داشتند و یا در معرض خطر ابتلاء به بیماریهای قلبی عروقی بودند یا بیماری قلبی عروقی قطعی داشتند. در مجموع ۵۰۲۷۷ بیمار روغن ماهی یا دارونما دریافت نمودند و بین ۲ تا ۷ سال تحت نظر بودند. دوز روغن ماهی از ۰.۸۴ گرم تا ۴ گرم در روز متفاوت بود.
محققان دریافتند که مکمل اسید چرب اُمگا ۳ با افزایش قابل توجه خطر ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی در مقایسه با دارونما با نسبت میزان بروز ۱.۳۷ هم راه است.
به گفته دکتر کاربون، «مطالعه ما نشان میدهد که مکمل های روغن ماهی با افزایش ریسک فیبریلاسیون دهلیزی در بیماران در معرض خطر قلبی عروقی مرتبط می باشد. بااینکه یک آزمایش بالینی اثرات قلبی عروقی مفید مکمل را نشان می دهد، اما خطر فیبریلاسیون دهلیزی باید در زمان تجویز این داروها در نظر گرفته شود.»

1400/02/16
18:06:01
5.0 / 5
1527
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چربی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir