استاندار:

فقط یك سوم مردم استان مركزی ماسك می زنند

فقط یك سوم مردم استان مركزی ماسك می زنند

به گزارش اسنك مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: درب های آرامستان های استان مجدد بسته خواهد شد و فرمانداران هم نظارت كافی را بر این مهم داشته باشند.


سید علی آقازاده شنبه، چهاردهم تیرماه در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی با اشاره به اینکه شرایط کشور در مبحث کرونا خوب نیست و شرایط استان هم هر روز بدتر از روز قبل می شود، اضافه کرد: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان نسبت به یک ماه پیش دو برابر شده و نسبت به دو هفته پیش هم تعداد مبتلایان که حدود روزانه ۶۵ نفر بود به ۸۵ نفر رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: این ارقام نشان داده است که شرایط استان خوب نیست و اگر به همین ترتیب پیش برویم طی دو هفته آینده بحران خواهیم داشت و در شهریورماه به پیک جدیدی می رسیم که امکانات، تجهیزات و توان کادر درمان امکان دارد جوابگوی این پیک نباشد.
آقازاده با اشاره به اینکه در استان اقدامات و تصمیمات این ستاد موثر بوده است، اضافه کرد: جلسات ستاد به صورت مستمر برگزار شده و تابحال ۷۳۵ مصوبه و هزاران بازرسی انجام و موفقیت نسبی در این عرصه حاصل شده است، ازاین رو جلسات و مصوبات و اقدامات موثر بوده است و همواره یک قدم جلوتر از استان ها و ستاد ملی عمل کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه در مرکز استان و خیلی از مراکز استان قبل از ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم به اجبار بر استفاده از ماسک گرفته شد، اظهار داشت: از دو هفته پیش با تصویب استفاده الزامی از ماسک، میزان افرادی که در معابر عمومی و بازارها از ماسک استفاده کردند دو برابر شده است، با این وجود هم اکنون یک سوم مردم از ماسک استفاده می نمایند و شرایط از آن حکایت می کند که مقاومت و ناباوری نسبت به خطر کرونا در بین مردم وجود دارد.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه گاهی باید دستورالعمل ها را قهرآمیز و به صورت الزامی اجرایی کرد، اظهار داشت: فرمانداران محور اجرای دستورالعمل ها هستند و اگر بخواهیم از دو سه هفته آینده یا شهریور ماه درگیر پیک جدید نشویم باید با افرادی که سفارش ها را جدی نمی گیرند، جدی برخورد کرد.
وی اظهار نمود: اطراف استان مرکزی بسیار درگیر مساله هستند و باید مراقب شهرستان ها بود. بعضی از نقاط در معرض خطر قرار دارند و باید به شدت از ساوه و دلیجان و خنداب و آشتیان حراست کرد.
آقازاده با اشاره به وضعیت برگزاری مراسم های عروسی، ترحیم و تشییع یا فعالیت آرامستان ها، اظهار داشت: امروز ستاد ملی اختیاراتی به استان ها داده است و اگر تدبیر نکنیم دیر یا زود به مانند برخی استان های قرمز درگیر پیک بیماری خواهیم شد، بنابراین به جز مراسم عروسی مشروط بر رعایت کامل پروتکل ها و دریافت مجوز و نظارت شورای تأمین و ظرفیت ۵۰ درصدی محل برگزاری، تمامی مراسم ها تعطیل و درب آرامستان ها به مانند سه ماه قبل بسته شود.
وی با اشاره به اینکه اگر به شرایط دشواری برسیم نمازهای جمعه و جماعت هم امکان دارد مجدد تعطیل شود، اضافه کرد: اگر به شرایط خاصی برسیم فرضیه تعطیلی برخی پاساژها و اماکن نباید دور از ذهن باشد.
استاندار مرکزی با اشاره به اعیاد پیش رو و ماه محرم و صفر، اظهار داشت: هفته آینده جلسه ای با فرمانداران، هیات های مذهبی، تبلیغات و فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل گردد و در مورد روند برگزاری مراسم محرم تدبیر شود. در جلسه آینده ستاد تصمیم گیری لازم در این حوزه صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه عید قربان و غدیر را هم پیش رو داریم، اظهار داشت: هیچ تجمعی در فضای باز و بسته نخواهیم داشت، همینطور پیشنهاد می شود ادارات دولتی و نهادها هیچ مراسمی را تا آخر تابستان برگزار نکنند.
آقازاده تصریح کرد: در مبحث ماسک نباید هیچ کمبودی در استان وجود داشته باشد و افراد بدون ماسک اجازه ورود به اماکن عمومی، بانک ها، بازار، ادارات، شهرداری ها، پاساژها و... را نخواهند داشت. حتما باید این لزوم جدی گرفته شود چونکه اگر این موارد به درستی رعایت شود به مرحله سخت اپیدمی نخواهیم رسید.
منبع:

1399/04/14
17:07:45
5.0 / 5
2043
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir