سازمان ملل:

گسترش سویه های مختلف كروناویروس در جهان ادامه دارد

گسترش سویه های مختلف كروناویروس در جهان ادامه دارد

اسنک: سازمان ملل اعلام نمود که موارد مبتلاشدن به بیماری کووید 19 ناشی از کروناویروس جدید در کشورهای مختلف جهان برای نهمین هفته متوالی افزایش داشته و سویه های مختلف این ویروس همچنان در حال گسترش است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بر طبق آخرین به روزرسانیِ سازمان بهداشت جهانی (WHO) از همه گیری ویروس کرونا در هفته روز منتهی به سه شنبه گذشته که تاریخ انتشار این به روز رسانی بوده، حدودا ۵.۷ میلیون مورد جدید مبتلاشدن به این ویروس گزارش شده که بیش از تمام آمارهای قبلی بوده است.
تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس نیز بالا رفته و با بیش از ۸۷ هزار قربانی برای ششمین هفته متوالی، افزایش تلفات این بیماری تایید شده است.
بنابر این گزارش به غیر از مناطق جنوب شرقی آسیا و مناطق غربی اقیانوس آرام در این بازه زمانی در تمام نقاط جهان، کاهش میزان مبتلاشدن گزارش شده است.
هرچند جنوب شرق آسیا بیشترین افزایش در مبتلاشدن و مرگ و میر را برای سومین هفته متوالی گزارش کرده اما در حقیقت این کشور هند بوده که بالاترین موارد مبتلاشدن با ۲.۱۷ میلیون مورد جدید یعنی ۵۲ درصد افزایش را در این منطقه تشکیل داده است.
این تعداد حدودا معادل با چهار مورد از هر ۱۰ مورد ابتلای جهانی گزارش شده در هفته گذشته است و به دنبال آن ایالات متحده (با ۴۰۶، ۰۰۱ مورد جدید و ۱۵ درصد کاهش)، برزیل (۴۰۴، ۶۲۳ مورد جدید و ۱۲ درصد کاهش)، ترکیه (۳۷۸، ۷۷۱ مورد جدید و ۹ درصد کاهش) و فرانسه (با ۲۱۱، ۶۷۴ مورد جدید و ۹ درصد کاهش) قرار می گیرند.
در مورد شناسایی سه سویه جدید از ویروس کرونا که سبب افزایش نگرانی ها شده است، سازمان جهانی بهداشت می گوید سویه ای که به اصطلاح ویروس کرونای انگلیسی نام گرفته از هفته گذشته در سه کشور دیگر شناسایی و تأیید شده است و تا حالا مجموع کشورهایی که وجود این ویروس در آنها تایید شده به ۱۳۹ کشور رسیده است. اکنون این سویه به جز گرینلند و چندین کشور آفریقای مرکزی و جنوبی در بیشتر نقاط جهان وجود دارد.
همین طور سویه دیگری که منشا آن آفریقای جنوبی بوده تا حالا در ۸۷ کشور شناسایی شده و کروناویروس های جهش یافته ای که برای نخستین بار در برزیل و ژاپن یافت شدند نیز در ۵۴ کشور گزارش شده اند.
آژانس بهداشتی سازمان ملل همین طور تاکید کرده که نظارت بر هفت سویه دیگر این ویروس که به اصطلاح "انواع مورد توجه" هستند، در حال انجام می باشد.
بنابر گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل متحد، همین طور تا تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۲۱ یعنی تا روز سه شنبه گذشته که تازه ترین گزارش این سازمان به روز رسانی و انتشار یافته در مجموع ۹۶۱، ۲۳۱، ۴۱۷ دوز واکسن کرونا در جهان تزریق شده است.
همین طور بنابر تازه ترین به روز رسانی پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان این بیماری در جهان تا بامداد امروز (جمعه) به ۱۵۱ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۵۸۲ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۱۷۹ هزار و ۴۹۵ نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.
منبع:

1400/02/10
13:35:11
5.0 / 5
1192
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir