از سوی دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با كرونا صورت گرفت

اعلام تازه ترین رتبه بندی استانها در رعایت پروتكلهای بهداشتی

اعلام تازه ترین رتبه بندی استانها در رعایت پروتكلهای بهداشتی

اسنک: دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، رتبه بندی آخرین وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح استان های کشور در بازه زمانی 18 تا 25 فروردین ماه 1400، را اعلام نمود.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بابک دین پرست معاون توسعه منطقه ای وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، با اشاره به ارائه گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در سراسر کشور، در سیزدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، میانگین رعایت پروتکلهای بهداشتی در سراسر کشور، در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰، را معادل ۵۸ درصد اعلام نمود.

دین پرست با یادآوری اینکه، سطح مورد انتظار رعایت پروتکلهای بهداشتی در سراسر کشور برای مهار بیماری و خروج از موج چهارم، حداقل ۹۰ درصد می باشد، اشاره کرد: وضعیت و درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی در"مراکز ورزشی"، " تالارهای پذیرایی"، " رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی"، "درصد موارد استفاده از ماسک در اماکن عمومی" و "رعایت پروتکلهای فاصله گذاری در اماکن عمومی" از فاکتورهای اصلی در ارزیابی میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی است.
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، ایلام و سیستان و بلوچستان را دو استانی بر شمرد که در دوره زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰، رعایت پروتکلهای بهداشتی درسطح آنها بین ۲۸ تا ۳۲ درصد بوده است.
وی همین طور گروه استانهایی که در همین بازه زمانی، رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح آنها بین ۳۳ تا ۵۵ درصد بوده است را شامل آذربایجان غربی- البرز- اردبیل- چهارمحال و بختیاری- قزوین- کهگیلویه و بویراحمد- گیلان- گلستان- مرکزی- مازندران و همدان، اعلام نمود.
معاون توسعه منطقه ای وزیر کشور، آذربایجان شرقی- اصفهان- بوشهر- خراسان شمالی- خراسان جنوبی- خراسان رضوی- خوزستان- قم- فارس- کرمان- لرستان- کرمانشاه- کردستان و هرمزگان را استانهایی دانست که در طول این مدت، رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح آنها بین ۵۶ تا ۶۵ درصد بوده است.
دین پرست همین طور استانهایی که رعایت های بهداشتی در سطح آنها از ۱۸ تا ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰، بین ۶۶ تا ۷۶ درصد بوده است را شامل زنجان – تهران– سمنان و یزد، معرفی نمود.
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، با اشاره به ضرورت استمرار و تقویت روند تشدید بازرسی ها در هفته های اخیر، آخرین اقدامات مربوط به تشدید بازرسی ها را اعلام نمود و اظهار داشت: در این بازه زمانی؛ از کل مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی، بیش از ۸ درصد (معادل ۲۸۹۲۰۵ واحد)، مورد بازرسی واقع شده اند و در نتیجه این بازرسی ها؛ ۳۸۹۰۸ مورد منجر به دادن تذکر و یا معرفی به مراجع قضایی گردیده و برای ۴۴۱۶ مورد نیز پلمب صورت گرفته است.
دین پرست با اشاره به مصوبات جلسه اخیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، اشاره کرد: لازم است ستادهای استانی در قالب طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها- مصوب ستاد ملی، کلیه اقدامات و محدودیت ها را متناسب با وضعیت تعیین شده، عملیاتی و اجرائی نمایند.
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، همین طور خواهان معرفی متخلفان و ناقضان پروتکل ها و دستورالعمل های ابلاغی، بمنظور برخورد قانونی به مراجع ذیربط پیش بینی شده در مصوبات ستاد ملی و مراجع قضایی گردید.

معاون وزیر کشور اشاره کرد: برمبنای مصوبات قرارگاه، همین طور مقرر گردید؛ تا زمان عادی شدن شرایط شهرهای قرمز و نارنجی جلسات ستاد استانی روزانه برگزار و دستگاه های ذیربط استانی و ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا ضمن رصد آخرین وضعیت، نسبت به اجرای قاطعانه و کامل طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها اقدام نمایند.

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در ادامه اشاره کرد: سیزدهمین جلسه قرارگاه، همچنین، اتخاذ تدابیر ویژه تر برای اعمال منع تردد از/ به شهرستان های دارای ممنوعیت قرمز و نارنجی را با پشتیبانی همه جانبه از نیروی انتظامی استان مورد تصویب قرار داد.

دین پرست در آخر اشاره کرد: در مصوبات جلسه اخیر قرارگاه به دستگاه های مختلف و ستادهای استانی ابلاغ گردید با تشکیل تیم های نظارت ویژه با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی استان و شهرستان و حضور نیروی انتظامی، هلال احمر، بازرسی اتاق اصناف و بسیج، بصورت روزانه و مستمر بر اجرای پروتکلهای بهداشتی ابلاغی و اجرای الزامات طرح محدودیت های هوشمند در سازمان های دولتی و سایر بخش های پنج گانه طرح، دقیقاً نظارت و به فوریت با هر گونه تخلف برخورد کنند.
منبع:

1400/02/03
20:37:21
5.0 / 5
1424
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir