مطالعات نشان می دهد؛

مكمل سلنیوم سبب افزایش طول عمر می شود

مكمل سلنیوم سبب افزایش طول عمر می شود

اسنک: طبق نتایج یک پژوهش جدید، افزودن ماده مغذی سلنیوم به رژیم غذایی با چاقی مقابله کرده و فواید متابولیکی برای موش ها دارد.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، مشخص شده است که چندین نوع رژیم غذایی موجب افزایش طول عمر می شوند. یکی از روش های ثابت شده برای افزایش طول عمر خیلی از اعضای بدن، همچون پستانداران غیرانسان، محدود کردن مصرف یک نوع اسید آمینه به نام متیونین است.
مطالعات اخیر حاکی از آنست که اثرات محدودیت متیونین بر طول عمر احتمالاً در انسان هم وجود دارد. بااینکه ممکنست برای تعدادی از افراد نظیر گیاهخواران، محدودیت استفاده از متیونین وجود داشته باشد.
در مطالعه حاضر، یک تیم تحقیقاتی از بنیاد پیشرفت علوم اورنتریچ نیویورک درصدد اقدامی در امتداد ایجاد تأثیرات مشابهی همچون محدودیت متیونین برآمدند.
یک دلیل مهم برای ایجاد چنین درمانی این است که محدودیت متیونین موجب کاهش مقادیر هورمون تنظیم کننده انرژی به نام IGF-۱ می شود. اگر درمانی یافت شود که موجب کاهش IGF-۱ شود ممکنست اثرات مفیدی نیز بر سلامت داشته باشد. تحقیقات قبلی نشان داده است که مکمل سلنیوم سطح IGF-۱ در گردش خون در موش ها را می کاهد که نشان میدهد می تواند یک کاندیدای ایده آل باشد.
این تیم ابتدا بررسی کرد که آیا مکمل سلنیوم همان محافظت از متیونین را در مقابل چاقی دارد یا خیر. آنها موش های جوان را با یکی از سه رژیم غذایی پرچرب تغذیه کردند: رژیم غذایی کنترل حاوی مقادیر معمول متیونین؛ رژیم غذایی با میزان محدود متیونین؛ و رژیم غذایی حاوی مقادیر معمول متیونین و همین طور منبع سلنیوم.
محققان دریافتند که مکمل سلنیوم در مقابل افزایش چشم گیر وزن و تجمع چربی نقش حفاظتی دارد.
آنها اثرات سه رژیم غذایی را بر تغییرات فیزیولوژیکی که بطور معمول با محدودیت متیونین هم راه است، کشف کردند. بدین منظور، آنها مقادیر چهار نشانگر متابولیک را در نمونه های خون موش های تحت درمان اندازه گیری کردند. آنها شاهد کاهش میزان IGF-۱ و همین طور شاهد کاهش سطح هورمون لپتین بودند که مصرف غذا و انرژی را کنترل می کند.
محققان انتظار دارند در بلندمدت این مکمل از ابتلاء به بیماریهای در رابطه با سن پیشگیری نماید و موجب افزایش طول عمر شود.


منبع:

1400/01/23
10:26:16
5.0 / 5
1147
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , تغذیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir