جدید ترین آمار همه گیری كرونا در جهان

جدید ترین آمار همه گیری كرونا در جهان

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۱۲۳ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۲۳۳ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۷۲۲ هزار و ۱۱۱ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۹۹ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۱۱۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ هم بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۰.۴ میلیون مبتلا و بیشتر از ۵۵۴ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
برزیل هم با آمار بیشتر از ۱۱.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۱.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
همینطور بعد از ایالات متحده تابحال کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور هم تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۴ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همینطور روسیه بیشتر از ۹۴ هزار، فرانسه بیشتر از ۹۲ هزار و آلمان هم بیشتر از ۷۵ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیشتر از ۷۲ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۶۱ هزار و ۹۰۰، ایران با بیشتر از ۶۱ هزار و ۷۰۰، آرژانتین با ۵۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۲ هزار، پرو با بیشتر از ۵۰ هزار و لهستان با بیشتر از ۴۹ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه اول فروردین ماه ۱۴۰۰ شمسی) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۰ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۱۲۷ مبتلا، ۵۵۴ هزار و ۸۷۱ قربانی
۲. برزیل: ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۴۵۹ مبتلا، ۲۹۲ هزار و ۸۵۶ قربانی
۳. هند: ۱۱ میلیون و ۵۹۹ هزار و ۱۳۰ مبتلا، ۱۵۹ هزار و ۷۹۰ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۴۴۷ هزار و ۵۷۰ مبتلا، ۹۴ هزار و ۶۵۹ قربانی
۵. انگلیس: چهار میلیون و ۲۹۱ هزار و ۲۷۱ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۱۲۲ قربانی
۶. فرانسه: چهار میلیون و ۲۵۲ هزار و ۲۲ مبتلا، ۹۲ هزار و ۱۶۷ قربانی
۷. ایتالیا: سه میلیون و ۳۵۶ هزار و ۳۳۱ مبتلا، ۱۰۴ هزار و ۶۴۲ قربانی
۸. اسپانیا: سه میلیون و ۲۱۲ هزار و ۳۳۲ مبتلا، ۷۲ هزار و ۹۱۰ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۹۹۲ هزار و ۶۹۴ مبتلا، ۲۹ هزار و ۹۵۹ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۶۵۸ هزار و ۸۵۱ مبتلا، ۷۵ هزار و ۱۹۶ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، جمهوری چک، اندونزی و هلند هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/01/01
12:34:42
5.0 / 5
1354
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir