شكل گیری خوشه های كرونای انگلیسی در تهران

شكل گیری خوشه های كرونای انگلیسی در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با تاکید بر لزوم اجتناب از سفر در روزهای نوروز، اظهار داشت: حدودا در همه بخش های تهران بارقه های شکل گیری خوشه های ناشی از کرونای انگلیسی را می بینیم. بیشتر آنچه تا حالا حاصل شده، تمرکز انتشاری واریانت جهش یافته در مناطق مرکزی، جنوبی و قسمتی از مناطق شرقی تهران است.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی اظهار داشت: هم اکنون ۲۲۸۲ بیمار مبتلا به کرونا در بخش های بیمارستانی اختصاص داده شده به کرونا در تهران بستری هستند که از این تعداد حدود ۷۸۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. همین طور تعداد بیماران جدید کرونای بستری شده در بخش های عادی و ویژه در ۲۴ ساعت اخیر در تهران بیش از ۳۸۰ بیمار است که از این تعداد ۱۲۲بیمار مستقیما در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ نفر از شهروندان تهرانی بر اثر کرونا فوت کردند و تعداد بیماران بدحالی که روی دستگاه هستند، در مجموع بخش های مراقبت ویژه ما ۱۶۸ بیمار است و ۳۹ بیمار جدید هم در ۲۴ ساعت گذشته به سبب بدحالی به اینتوبه نیاز پیدا کردند.

زالی درباه وضعیت کرونای انگلیسی در تهران، اظهار داشت: متاسفانه حدودا در همه بخش های تهران بارقه های شکل گیری خوشه های ناشی از کرونای انگلیسی را می بینیم. بیشتر آنچه تا حالا حاصل شده، تمرکز انتشاری واریانت جهش یافته در مناطق مرکزی، جنوبی و قسمتی از مناطق شرقی تهران است. در طول یک هفته گذشته برمبنای مراجعینی که از بیمارستان ها استخراج کردیم و محل سکونت افرادی که مشخص شد به ویروس جهش یافته مبتلا هستند، تمرکز ویروس در مناطق مرکزی، جنوبی و قسمتی از شرق شهر تهران بوده است.

وی اشاره کرد: با اهمیت ترین مساله اجتناب از سفر است. خصوصاً اینکه هم اکنون در ۲۹ استان کشور شاهد ویروس جهش یافته هستیم و ممکنست با یک اختلاط سویه های مختلف ویروس در اقصی نقاط کشور مواجه شویم. از آنجایی که بیشتر مبداء سفری در نوروز از استان تهران به سمت سایر مناطق کشور است، به اقصی نقاط کشور رفته و در معرض مواجه با ویروس های جدید هستند و وقتی به تهران برگردند، کلکسیونی از سوش های متفاوت ویروس در تهران را خواهیم داشت و طبیعتا می توانیم هفته های سختی را در هفته سوم و چهارم فروردین ماه داشته باشیم.
1399/12/29
13:56:27
0.0 / 5
1225
تگهای خبر: بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir