فرمانده عملیات مدیریت كرونا در تهران اعلام كرد

احتمال افزایش بار كرونا در تهران پس از تعطیلات عید

احتمال افزایش بار كرونا در تهران پس از تعطیلات عید

اسنک: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید براین که مدافعان سلامت، افسران جنگ بزرگترین چالش قرن هستند، در عین حال نسبت به احتمال افزایش بار بیماری کرونا در تهران بعد از تعطیلات نوروز هشدار داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی امروز یکشنبه در نشستی که با حضور روسا، مدیران و مدیران پرستاری مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی بیمارستان های تابعه برگزار شد، با اشاره به این که قریب به یک سال از پاندمی کرونا می گذرد، از خدمات باارزش و ایثارگری های مدافعان سلامت در نبرد با کرونا قدردانی کرد.
وی با اشاره به این که کماکان بیم و هراس از شکل گیری پیک چهارم کووید ۱۹ وجود دارد اشاره کرد: جهش های ویروس کرونا خصوصا در استان های جنوبی نگرانی ها را دوچندان کرده است.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به وضعیت آرام و کنترل کرونا در تهران اضافه کرد: باتوجه به شرایط متفاوت تهران هیچ تضمینی برای پایداری شرایط کرونائی در این کلان شهر پایتخت وجود ندارد و هر لحظه ممکنست وضعیت شیوع اپیدمی تغییرکند.
زالی کارنامه درخشان کادر بهداشت و درمان و کوشش های روسای بیمارستان ها را مورد توجه قرار داد و اشاره کرد: باید آمادگی لازم برای مقابله با بحران های احتمالی خصوصا باتوجه به تعطیلات پیش روی نوروزی وجود داشته باشد.
رییس دانشگاه با اشاره به اینکه احتمال اینکه که بار بیماری با تاخیر دوهفته ای و پس از اختتام تعطیلات نوروزی به تهران برسد وجود دارد، اظهار داشت: بنظر می رسد استان تهران و خصوصا مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بعنوان بالاترین خدمت دهنده به بیماران کرونائی در سطح کشور، بعد از اختتام تعطیلات نوروزی روزهای سختی را تجربه کنند.
زالی با اشاره به ترددها و تراکم بالای جمعیت در واپیسن روزهای سال افزود: پیش بینی می شود در ۱۰ روز اول تعطیلات لود بیماری افزایش یابد؛ چونکه به سبب ماهیت ویروس کرونا و دوره نهفتگی این بیماری بنظر می رسد بیمارستان های تهران در هفته های اول سال جدید میزبان شمار بالاتری از مبتلایان باشند.
وی خواهان آمادگی کامل تیم بهداشت و درمان در مراکز درمانی تابعه دانشگاه در تعطیلات نوروز شد و اضافه کرد: باید برنامه ریزی ها به شکلی صورت گیرد تا ارائه خدمات گرفتار نقصان و کاستی نشود.
زالی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز شهدای فراوانی در حوزه سلامت را تقدیم کرده یاد و خاطره شهید دکتر حبیب الله پیروی، دکترمحمد زارع جوشقانی و دکترمحمد فقیهی و تمامی شهدای سلامت دانشگاه را گرامی داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه سال آینده، سال سختی برای مراکز درمانی دانشگاه خواهد بود، اظهار داشت: در سال پیش رو و تعطیلات نوروزی که اساسا با بحران های کرونا همراه خواهد بود، کارهای بیمارستان ها و مراکز درمانی و بهداشتی همانند سنوات گذشته بیشتر خواهد بود چونکه بخش زیادی از ارائه خدمت بر دوش بیمارستان های دولتی و دانشگاهی تحمیل می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، زالی وضعیت خدمت رسانی مراکز درمانی را مورد توجه قرار داد و اشاره کرد: در وضعیت فعلی بیمارستان ها و مراکز درمانی علاوه بر ارائه خدمت به بیماران کرونائی، درمان و پذیرش سایر بیماران غیرکرونایی را در دستور کار دارند، این مساله شرایط پیچیده و دوگانه ای را برای بیمارستان ها رقم می زند بدین سبب باید تلاش نماییم تا این بحران لطمه جدی به مراکز درمانی وارد نکند.
رئیس دانشگاه در آخر ضمن قدردانی از کوشش های مدیران و روسای سختکوش دانشگاه خصوصا در بحران کووید، سالی همراه با موفقیت و بهورزی برای مجموعه دانشگاه آرزو کرد.
منبع:

1399/12/25
02:27:35
0.0 / 5
1233
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir