ارتباط اختلالات بینایی با افزایش ریسك مرگ و میر

ارتباط اختلالات بینایی با افزایش ریسك مرگ و میر

به گزارش اسنک نتایج یک بررسی نشان داده است که نارسایی بینایی با خطر مرگ و میر همراه می باشد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، جمعیت جهان رو به پیری است و سلامت چشم ها هم تحت تأثیر این مورد قرار دارد. در حقیقت پیشبینی می شود طی ۳۰ سال آینده تعداد افراد مبتلا به نارسایی بینایی و نابینایی بیشتر از دو برابر افزایش پیدا کند.
در این بررسی که شامل ۴۸ هزار شرکت کننده در ۱۷ مطالعه بود، مشخص شد: افرادی با شدیدترین نارسایی های بینایی در مقایسه با افرادی که از قدرت بینایی طبیعی یا متوسطی برخوردار می باشند، بیشتر در معرض عوامل مختلف مرگ و میر هستند.
بررسی های موجود از آن حکایت می کند که خطر مرگ و میر در افرادی با نارسایی بیناییِ خفیف در مقایسه با افرادی با دید طبیعی ۲۹ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ و میر قرار دارند. این خطر در افرادی با نارسایی شدید بینایی، ۸۹ درصد است.
همینطور در این بررسی تاکید گردیده است که چهار مورد از پنج مورد نارسایی بینایی قابل پیشگیری یا اصلاح است.
در سطح جهان عوامل اصلی از دست دادن قدرت بینایی و نابینایی هر دو قابل پیشگیری هستند: آب مروارید و نیاز برآورده نشده به عینک.
در این بررسی تأثیر نارسایی بینایی در سنین بالا بر سلامت همچون تأثیر آن بر زوال عقل، افسردگی و از دست دادن استقلال مورد تاکید قرار گرفت.
به گزارش اسنک به نقل از مدیکال اکسپرس، محققان تاکید دارند: مهم این است که این مسائل بموقع رسیدگی شوند چونکه از دست دادن بینایی بیشتر از چگونگی مشاهده جهان اثرگذار است. این عارضه بر تجربه فرد از جهان و زندگی تأثیر می گذارد.1399/12/16
23:51:09
0.0 / 5
1148
تگهای خبر: سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir