محققان پی بردند؛

تأثیر كافئین بر تغییر مغز جنین

تأثیر كافئین بر تغییر مغز جنین

اسنک: تحقیقات جدید نشان داده است که کافئین مصرف شده در دوران حاملگی می تواند مسیرهای مهم مغزی را در نوزاد تغییر دهد.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، محققان دانشگاه روچستر آمریکا پی بردند کافئین مصرف شده در دوران حاملگی می تواند مسیرهای مهم مغزی را تغییر دهد که می تواند منجر به مشکلات رفتاری در سنین بالاتر شود.
محققان در این مطالعه، هزاران اسکن مغزی کودکان ۹ و ۱۰ ساله را بررسی کردند و به تغییرات ساختار مغز در کودکانی که در رحم در معرض کافئین قرار گرفته بودند، پی بردند.
«جان فاکس»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «نتایج این مطالعه نشان داده است که احتمالاً مصرف کافئین در دوره حاملگی ایده خوبی نیست.»
افزایش مشکلات رفتاری، مشکلات توجه و بیش فعالی همه علائمی است که محققان در این گروه از کودکان مشاهده نمودند.
محققان با بررسی اسکن مغزی بیشتر از ۹۰۰۰ شرکت کننده، تغییرات واضحی را در نحوه سازماندهی مسیرهای ماده سفید که سبب ایجاد ارتباط بین نواحی مغزی می شود، در کودکانی که مادران آنها در خلال حاملگی کافئین مصرف کرده بودند، مشاهده نمودند.
مطالعات قبلی نشان داده بود که کافئین می تواند بر حاملگی تاثیر منفی بگذارد. همینطور مشخص شده است که جنین آنزیم لازم را برای تجزیه کافئین هنگام عبور از جفت ندارد. این مطالعه جدید نشان داده است که کافئین همینطور می تواند تاثیر طولانی مدتی بر رشد عصبی بگذارد.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.

1399/12/04
13:34:13
0.0 / 5
1037
تگهای خبر: سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir