محققان پی بردند؛

تاثیر كافئین بر تغییر مغز جنین

تاثیر كافئین بر تغییر مغز جنین

اسنک: تحقیقات جدید نشان میدهد که کافئین مصرف شده در دوران حاملگی می تواند مسیرهای مهم مغزی را در نوزاد تغییر دهد.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشگاه روچستر آمریکا پی بردند کافئین مصرف شده در دوران حاملگی می تواند مسیرهای مهم مغزی را تغییر دهد که می تواند منجر به مشکلات رفتاری در سنین بالاتر شود.
محققان در این مطالعه، هزاران اسکن مغزی کودکان ۹ و ۱۰ ساله را بررسی کردند و به تغییرات ساختار مغز در کودکانی که در رحم در معرض کافئین قرار گرفته بودند، پی بردند.
«جان فاکس»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «نتایج این مطالعه نشان میدهد که احتمالاً مصرف کافئین در دوره حاملگی ایده خوبی نیست.»
افزایش مشکلات رفتاری، مشکلات توجه و بیش فعالی همه علائمی است که پژوهشگران در این گروه از کودکان مشاهده نمودند.
محققان با بررسی اسکن مغزی بیش از ۹۰۰۰ شرکت کننده، تغییرات واضحی را در نحوه سازماندهی مسیرهای ماده سفید که موجب ایجاد ارتباط بین نواحی مغزی می شود، در کودکانی که مادران آنها در ضمن حاملگی کافئین مصرف کرده بودند، مشاهده نمودند.
مطالعات قبلی نشان داده بود که کافئین می تواند بر حاملگی تأثیر منفی بگذارد. همین طور مشخص شده است که جنین آنزیم لازم را برای تجزیه کافئین هنگام عبور از جفت ندارد. این مطالعه جدید نشان میدهد که کافئین همین طور می تواند تأثیر طولانی مدتی بر رشد عصبی بگذارد.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1399/11/26
23:14:51
0.0 / 5
1173
تگهای خبر: سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir