فرمانده ستاد مقابله با كرونا كلانشهر تهران خبر داد

تست سریع كرونا در اختیار مطبها، كلینیك ها و مراكز تجمعی قرار می گیرد

تست سریع كرونا در اختیار مطبها، كلینیك ها و مراكز تجمعی قرار می گیرد

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران اشاره کرد: با افزایش تولید تست های سریع، این تست ها در اختیار مطب ها، کلینیک ها و مراکز تجمعی قرار می گیرند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در آخر جلسه بررسی عملکرد طرح شهید سلیمانی در استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ظرف ۴۸ ساعت اخیر آمار شهر و استان تهران نسبت به هفته قبل با افزایش روبه رو شده که این مساله نگرانی هایی را به همراه دارد. این در شرایطی است که آمارهایمان در دی ماه نسبت به آبان در کلیه شاخص ها کاهش پیدا کرده بود اما هفته جاری آمارها با شیب ملایمی رو به رشد است. مجموعه بستری های استان تهران از ۲۰۰۰ نفر فراتر رفته و بیماران جدید بستری نیز که در هفته های اخیر زیر ۲۰۰ نفر بود بالا رفته که ۱۱۰ نفر در بخش ویژه بستری شدند.
وی افزود: نخستین شاخص بروز تغییرات در تهران در مراجعین سرپایی تجلی پیدا می کند که ظرف ۲۴ ساعت گذشته به ۶۰۰۰ نفر رسیده و از طرف دیگر بخش اورژانس بیمارستان های تخصصی نیز شلوغ تر شده که همه اینها علایم زنگ خطری است. هر چند که آمارهای تهران نوسان پذیر است اما اگر در سه روز آینده با همین الگو مواجه باشیم، می توانیم بگوییم سرآغاز شکل گیری خیز جدیدی به وجود آمده است. بی شک رسیدن به میزان پیک جدید برمبنای مطالعات انجام شده در پیک های سوم و چهارم بسیار سریعتر رخ خواهد داد.
وی افزود: قرار بود در برگزاری برنامه های آئینی و جشنواره ها باتوجه به تعهدات داده شده، رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از تجمعات انجام شود؛ اما متاسفانه گزارش ها حاکی از عدم رعایت پروتکل هاست. اساسا اگر این مسیر ادامه پیدا کند باتوجه به عدم اجرای تعهدات مجبور به بازبینی در این مجموعه ها هستیم و اگر رنگ شهرها تغییر کند باید محدودیت های جدید را اعمال نماییم.
وی اشاره کرد: امیدواریم شهروندان با رعایت پروتکل ها به شکلی عمل کنند که شاهد روزهای تلخ پایانی سال نباشیم. متاسفانه کماکان حمل و نقل عمومی نقطه لطمه پذیر ماست.
زالی درباب طولانی بودن پاسخ تست های PCR در تهران اظهار داشت: هم اکنون ۱۴۰ آزمایشگاه در تهران فعال و مجاز به انجام تست های PCR هستند. بسیار عالی است که افراد با تست مسئله را پیگیری کنند اما در خیلی از موارد و در هنگام اپیدمی فراگیر علایم نزدیک به بیماری حتی بدون پیوست آزمایشگاهی باید بعنوان خود بیماری تلقی شود. در اسفند ماه تعداد آزمایشگاه هایی که تست های PCR را انجام می دادند کمتر از انگشتان دست بود. در طرح شهید سلیمانی برای حل این نقیصه استفاده از ظرفیت تست های سریع را به کار گرفتیم و با افزایش تولید این تست ها مقرر شده به مطب ها کلینیک ها و مراکز تجمعی نیز تست های سریع داده شود.1399/11/13
23:31:43
0.0 / 5
1148
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir