جهش های كروناویروس می تواند به گسترش سریع تر آن منجر شود

جهش های كروناویروس می تواند به گسترش سریع تر آن منجر شود

به گزارش اسنک مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی در آمریکا اخطار داد: جهش های کروناویروس می تواند به گسترش سریع تر آن منجر شود.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر آنتونی فائوچی - مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی در آمریکا - اظهار داشت: جهش های جدید بیماری کووید-۱۹ نمی تواند به صورت قابل ملاحظه ای بر اثربخشی واکسن تأثیر بگذارد اما می تواند به گسترش سریعتر ویروس منجر شود.

فائوچی در اولین جلسه مطبوعاتی خود بعنوان مشاور ارشد جو بایدن - رئیس جمهوری آمریکا - تصریح کرد: درحالی که سویه های جدید کروناویروس که در انگلیس و آفریقای جنوبی شناسایی شده اند "به صورت یک به یک" با خطر بیشتر بیماری یا مرگ همراه نیستند، گونه کشف شده در انگلیس نسبت به سویه های اصلی ویروس دو برابر مسری تر است.

به گفته فائوچی، کروناویروس انگلیسی در ۲۰ ایالت آمریکا مشاهده شده هرچند به نظر نمی رسد گونه مشاهده شده در آفریقای جنوبی به ایالات متحده وارد شده باشد.

به گزارش اسنک به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی در آمریکا اخطار داد: خصوصیت مسری تر بودن ویروس باید جدی گرفته شود چونکه افزایش موارد مبتلا شدن می تواند به بالا رفتن آمار فوتی ها منجر شود.

منبع:

1399/11/03
13:35:20
0.0 / 5
1220
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir