هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره افزایش آمار هفتگی فوتی های كرونا

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره افزایش آمار هفتگی فوتی های كرونا

سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داده است که به زودی شاهد 100 هزار مورد مرگ ناشی از کرونا در هفته خواهیم بود.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت با اشاره به افزایش موارد مبتلاشدن و مرگ ناشی از همه گیری کروناویروس نسبت به احتمال فوت بیش از ۱۰۰ هزار نفر در جهان طی هر هفته بر اثر بیماری کووید-۱۹ هشدار داد.
دکتر "مایکل رایان" رئیس بخش فوریت های سازمان جهانی بهداشت پیش بینی کرده است که در صورت تداوم یافتن شرایط کنونی و باتوجه به شیوع گونه های جدید ویروس این نگرانی وجود دارد که آمار فوتیهای هفتگی کرونا در جهان از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کند.
وی در جریان یک کنفرانس خبری در ژنو اظهار نمود: هفته گذشته دست کم ۹۳ هزار نفر در کشورهای مختلف جهان بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ جان خودرا از دست داده اند. همین طور قاره آمریکا و اروپا مناطقی هستند که بیشترین شمار مرگ ناشی از مبتلاشدن به این بیماری را هم اکنون به ثبت رسانده اند.
بگفته رایان ۸۷ درصد از کل موارد مبتلاشدن و مرگ ناشی از کروناویروس در جهان طی هفته گذشته در کشورهای دو منطقه یاد شده گزارش و ثبت شده است.
وی همین طور وضعیت همه گیری کروناویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ در جهان را هم اکنون پویا و غیر هم گون توصیف کرد و یاد آور شد که باتوجه به شیوع گونه های جدید ویروس وضعیت بسیار پیچیده تر شده است.
به گزارش اسنک به نقل از خبرگزاری رویترز، رئیس بخش فوریت های سازمان جهانی بهداشت همین طور اشاره کرد که سیستم های بهداشتی و کادر پزشکی در خیلی از کشورهای جهان الان از نظر ظرفیت پذیرش و خدمات دهی، نیروی متخصص و تامین تجهیزات و دارو تحت فشار شدید قرار دارند.1399/10/30
22:48:34
0.0 / 5
1094
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir