در گفت وگو با اسنك اعلام شد

ورود 7نفر دیگر به تست واكسن ایرانی كرونا

ورود 7نفر دیگر به تست واكسن ایرانی كرونا

اسنک: دبیر کمیته اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت از صدور مجوز تزریق واکسن کرونای ایرانی برای هفت نفر دیگر از فردا آگاهی داد.دکتر احسان شمسی کوشکی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: با آغاز فاز اول مطالعه بالینی واکسن کرونای ایرانی در مرحله اول این واکسن به سه نفر از داوطلبان تزریق شد و پس از بررسی وضعیت آنها و ارائه نتایج و مستندات، در کمیته پایش ایمنی داده ها، در مرحله دوم چهار نفر دیگر وارد مطالعه انسانی شدند.

وی با اعلان اینکه عوارض جدی در داوطلبانی که واکسن کرونای ایرانی را دریافت نمودند، دیده نشده است و حال عمومی آنها خوب است، اضافه کرد: باتوجه به بررسی های انجام شده در کمیته پایش داده ها، مجوز ورود هفت نفر دیگر به فاز اول مطالعه بالینی و تزریق واکسن کرونا صادر شد. بر این اساس مقرر است طی یکشنبه و دوشنبه (۲۱ و ۲۲ دی ماه) واکسن به هفت نفر دیگر از داوطلبان تزریق شود.

به گفته وی، داوطلبان دریافت واکسن کرونای ایرانی را در فاز اول مطالعه بالینی، به تدریج وارد مطالعه می شوند؛ چونکه در فاز یک کارآزمایی های بالینی، نکته مهم اطمینان از ایمنی فرآورده است. البته درباره اثربخشی فرآورده هم بررسی هایی انجام می شود، اما هدف اصلی در وهله اول ایمنی فرآورده است. به همین دلیل از آنجایی که نخستین بار است که تست واکسن کرونا در کشور شروع شده، باید با احتیاط بالایی آزمایش هایش را پیش بریم. بطوریکه اولا آزمایش با تزریق دوز کمتر واکسن در نخستین داوطلبان شروع می شود و به تدریج اگر دوز بالاتری وجود داشته باشد، آنرا روی داوطلبان بعدی آزمایش می کنند و افراد هم به صورت تک تک و یا در قالب گروه های کوچک وارد مطالعه می شوند تا اگر ریسکی هم وجود دارد، افراد کمتری گرفتار این ریسک شوند.

شمسی کوشکی همین طور اظهار داشت: در فاز اول مطالعه بالینی واکسن کرونا در کشور، ۵۶ نفر شرکت خواهند کرد که به تدریج وارد مطالعه می شوند. این فاز بین یک ماه و نیم تا دو ماه طول می کشد. پس از این مدت اگر کار انجام شده و نتایج به دست آمده در فاز اول مطالعه بالینی درست باشد، وارد فاز دوم مطالعه بالینی می شویم.

منبع:

1399/10/20
22:53:17
0.0 / 5
1215
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir