سخنگوی وزارت بهداشت اعلام كرد

میزان همراهی اصناف در محدودیت های ساعت ۱۸

میزان همراهی اصناف در محدودیت های ساعت ۱۸

به گزارش اسنك سخنگوی وزارت بهداشت، اظهار داشت: انتظار ما همراهی اصناف و مردم با اجرای محدودیت های جدید است تا بتوانیم این محدودیت ها را به خوبی اجرائی نماییم و در نهایت قسمتی از احتمال خطر انتشار ویروس كرونا در جامعه بواسطه حضور مردم در مراكز خرید، كاهش پیدا كند.


دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با ایسنا، درباره روند نظارت بر اعمال محدودیت های جدید کرونائی یعنی تعطیلی مشاغل غیرضروری از ساعت ۱۸ به بعد هر روز، اظهار داشت: نظارت بر اعمال محدودیت ها در تهران بر عهده فرمانداری است. در تهران گروه هایی شامل نیروی انتظامی، نماینده فرماندار، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت و نماینده تعزیرات برای نظارت بر اعمال محدودیت ها از ساعت ۱۸ تشکیل شده است.
وی ادامه داد: در مجموع بنظر می رسد که میزان همکاری مردم و اصناف با این طرح مناسب می باشد. البته هم اکنون سه روز از اجرای این طرح گذشته و ممکنست بعضی از آن آگاهی کافی نداشته باشند. با این وجود، نظارت بر اجرای طرح بر عهده فرمانداری ها و استانداری هاست.
لاری اشاره کرد: انتظار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز، همراهی اصناف و مردم با اجرای این طرح است تا بتوانیم این محدودیت ها را به خوبی اجرائی نماییم تا در نهایت قسمتی از احتمال خطر انتشار ویروس کرونا در جامعه بواسطه حضور مردم در مراکز خرید، کاهش پیدا کند.
وی ادامه داد: در زمینه سایر محدودیت ها نیز باید ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری کند و در صورت تصویب در این ستاد، از جانب سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام خواهد شد.
بگفته وی هر نوع محدودیت نیازمند همکاری و همراهی جامعه است و در نهایت این محدودیت ها برای قطع زنجیره انتقال ویروس انجام می شود.
سخنگوی وزارت بهداشت در خاتمه بیان کرد: هم اکنون بیماری کووید۱۹ هیچ داروی قطعی یا واکسن موثر و تایید شده ای ندارد و تنها راه مقابله با آن، همچنان رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و عدم حضور در محل های تجمع است.
منبع:

1399/08/23
13:07:16
5.0 / 5
1242
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir