شرایط آب و هوایی و انتقال كروناویروس

شرایط آب و هوایی و انتقال كروناویروس

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: كروناویروس در هر شرایط آب و هوایی قابل انتقال است و همینطور دلیلی وجود ندارد كه تصور نماییم هوای سرد این ویروس را از بین می برد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، این ویروس عموما بین افراد گسترش پیدا می کند. همینطور بارش باران و برف امکان دارد ردپای ویروس را روی نیمکت ها یا سایر اشیا در فضای بیرون رقیق کند اما این باور وجود ندارد که انتقال ویروس از روی سطوح از عوامل اصلی گسترش این بیماری همه گیر است.
به قول محققان در عوض این نگرانی در مورد سرمای هوا وجود دارد که درجه حرارت پایین سبب می شود مردم بیشتر در محیط های بسته بخصوص اماکن شلوغ حضور داشته باشند و شرایطی برای گسترشِ آسان تر ویروس فراهم گردد.
مطالعات نشان داده که درصد قابل توجهی از میزان شیوع کروناویروس در بین اعضای خانواده اتفاق می افتد که افراد از فضاهایی مانند آشپزخانه و حمام به صورت مشترک استفاده می نمایند.
همینطور سازمان جهانی بهداشت و دیگر سازمان های مرتبط اخطار داده اند که در فضاهای داخلی با تهویه نامطلوب، انتقال ویروس به سادگی انجام می شود چونکه کروناویروس می تواند در هوا پخش شود و ذرات عفونی امکان دارد برای چند ساعت در هوا معلق بمانند.
کروناویروس اغلب در فضاهای باز منتقل نمی گردد چونکه هوای تازه، ذرات ویروس را پراکنده می کند و در عین حال افراد هم راحتتر می توانند فاصله فیزیکی خود با دیگران را حفظ کنند. با این وجود کارشناسان اخطار می دهند که حضور طولانی مدت افراد در محیط های باز بدون داشتن ماسک هم گسترش کروناویروس را امکان پذیر می سازد.
به گزارش ژاپن تودی، کارشناسان سلامت معتقدند بهترین راه برای پیشگیری از انتقال ویروس استفاده از ماسک در محیط های عمومی، رعایت فاصله حداقل دو متر از دیگران و شستن مرتب دست هاست.1399/08/18
22:58:55
5.0 / 5
1384
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سازمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir