افزایش مرگ و میر سكته مغزی در دوران كرونا

افزایش مرگ و میر سكته مغزی در دوران كرونا

به گزارش اسنك رئیس انجمن سكته مغزی ایران، اظهار داشت: ترس از مبتلا شدن به كووید 19 و اختلال در خدمت رسانی به بیماران سكته مغزی سبب افزایش مرگ و میر و عوارض ناشی از سكته مغزی شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر مسعود مهرپور - متخصص مغز و اعصاب همزمان با 29 اکتبر روز جهانی سکته مغزی تصریح کرد: سکته مغزی می تواند هر فردی را در هر زمان و هر مکانی گرفتار کند، متاسفانه امروزه طبق آمار عرضه شده، از هر چهار نفر یک نفر گرفتار سکته مغزی میشود.
این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: باید به این نکته مهم و حائز اهمیت توجه گردد، که در صورت انجام گرفتن مراقبت های لازم در افراد حدودا تمام سکته های مغزی قابل پیشگیری و کنترل است.
مهرپور با اشاره به انتشار کرونا در جامعه، اظهار داشت: این روزها پاندمی کرونا نه تنها پای بر گلوی بشریت گذاشته و بی شمار در حال قربانی گرفتن است، سبب مختل شدن در خدمت رسانی به دیگر بیماران هم گشته است.
رئیس انجمن سکته مغزی ایران اضافه کرد: در شرایط کرونا و اقبال کم بیماران دیگر برای بستری شدن، به خصوص بیماران با درمان سکته مغزی و همینطور احساس ترس از مبتلا شدن به کووید 19 در بیماران سبب افزایش مرگ و میر و عوارض سکته مغزی در جامعه شده است.
به گزارش انجمن سکته مغزی ایران، مهرپور افزود: با این شرایط باید صدای سکته مغزی در جامعه را بلندتر بشنویم و با جدی گرفتن این مورد در خدمت رسانی به بیماران سکته مغزی شرایط بهتری فراهم نماییم.
منبع:

1399/08/09
15:22:34
5.0 / 5
1557
تگهای خبر: بیمار , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir