سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام كرد

وفور انسولین های ویال در بازار

وفور انسولین های ویال در بازار

به گزارش اسنك سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به مشكل تامین برخی اقلام انسولین قلمی تحت تاثیر تحریم ها و تاخیر در تامین ارز و نقل و انتقال پول، در عین حال با تاكید بر وفور انسولین های ویال در بازار دارویی كشور، اظهار داشت: باتوجه به اقدامات انجام شده، بزودی بازار انسولین های قلمی نیز تامین شده و حتی كاهش قیمت نیز در مورد این انواع انسولین خواهیم داشت.


دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا، درباره مباحث مطرح شده در خصوص کمبود برخی اقلام انسولین در کشور، اظهار داشت: انسولین ویال به مقدار کافی و به وفور در داروخانه ها و مراکز درمانی سراسر کشور موجود است و با توجه به این که این انسولین ویال، عملا تولید داخل است، هم اکنون حتی فراتر از نیاز داخلی در شبکه توزیع دارویی وجود دارد.
وی اضافه کرد: آنچه که گاهی مشاهده می شود و ممکنست کمبود آن گزارش شود مربوط به برخی اقلام انسولین قلمی است که عموما وارداتی است و باتوجه به تحریم ها و مشکلات و تاخیرهایی که در تامین ارز و نقل و انتقال پول و تبادلات بانکی عارض شده، گاهی ممکنست با تاخیر در ورود و کمبود مقطعی روبه رو شده باشد. اما آنچه که اساسا مشخص است، آن است که باتوجه به وجود انسولین ویال، هیچ بیماری بدون انسولین نخواهد ماند تا زمانی که محموله های فوریتی وارداتی به کشور وارد شوند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو از کاهش قیمت برخی اقلام انسولین های قلمی در آینده نزدیک آگاهی داد و اظهار داشت: از مسیرهای مختلفی که پیش بینی شده، بزودی تامین بازار و حتی کاهش قیمت نیز در مورد این انواع انسولین خواهیم داشت.
وی همین طور درباره عرضه انسولینهای قلمی در داروخانه های منتخب، به ایسنا اظهار داشت: هم اکنون هم باتوجه به گزارش موارد کمبود اقلام قلمی، موارد موجود در زنجیره توزیع در اختیار داروخانه های منتخب در سراسر کشور قرار گرفته است و اطلاعات و نشانی این داروخانه ها در پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذ و دارو بارگذاری شده است. بدین سبب بیماران و خانواده مبتلایان مصرف کننده این انسولین ها، می توانند با مراجعه به این داروخانه ها نیاز فوریتی خودرا برطرف کنند تا ورود محموله های انسولین ظرف روزهای آتی صورت گیرد.
جهانپور همین طور درباره عرضه این انسولینها با ارائه کارت ملی، افزود: به هر حال از ماه های گذشته برای اطمینان از اینکه انسولین در دسترس مصرف کننده واقعی قرار گیرد، سامانه ای در سازمانهای بیمه گر، سهمیه های مورد نیاز هر بیمار را ثبت می کرد و هر فرد می توانست ماهانه از داروخانه سهمیه خودرا تهیه نماید تا بدین سان امکان دریافت مضاعف به نام افراد مختلف وجود نداشته باشد. این اقدام با احراز هویت و کد ملی افراد صورت می پذیرد. در مجموع توزیع انسولین قلمی منوط به سامانه و تشکیل پرونده و تعیین سهمیه مورد نیاز هر فرد در ماه خواهد بود.
منبع:

1399/07/29
20:30:09
5.0 / 5
1515
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir