نخستین اقدام ضروری درصورت تماس با فرد مبتلا به كرونا

نخستین اقدام ضروری درصورت تماس با فرد مبتلا به كرونا

اگر همچون افرادی هستید كه اخیرا در تماس با فرد آلوده به كروناویروس بوده اید، انجام تست تشخیصی نخستین اقدام سفارش شده نیست.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، «لیسا لی» از کارشناسان سلامت عمومی که پیش از این در مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها در آمریکا فعالیت داشته در اظهاراتی اظهار داشت: اگر در معرض کروناویروس قرار گرفته اید به قرنطینه بروید و به سرعت خویش را از دیگران دور کنید و دوره قرنطینه را برای ۱۴ روز ادامه دهید.
به صورت میانگین، حدود چهار تا پنج روز زمان می برد تا شخصی که با بیمار آلوده به کروناویروس در تماس بوده علائمی بیماری را در خود مشاهده کند. با این وجود دوره نهفتگی ویروس می تواند از دو تا ۱۴ روز ادامه پیدا کند و بنابراین است که سفارش می شود دوره قرنطینه صرف نظر از نتیجه تست و وضعیت سلامت فرد، باید دو هفته کامل ادامه داشته باشد.
وی اظهار داشت: این ایده که بعد از قرار گرفتن در معرض کروناویروس منتظر جواب مثبت آزمایش باشیم خوب نیست. هنوز هیچ واکسن تایید شده ای برای مقابله با این ویروس وجود ندارد و هیچ درمانی وجود ندارد که برای همه افراد اثرگذار باشد. ازاین رو حتی اگر در دوره قرنطینه علائمی از بیماری را نداشته باشید درصورتیکه مراقبت نکنید می توانید دیگران را در معرض خطر عفونت یا حتی مرگ قرار دهید.
کروناویروس می تواند به سادگی در افراد بدون علامت که هیچ نشانه ای از بیماری ندارند، گسترش یابد. طبق برآورد مرکز کنترل و جلوگیری از بیماریها در آمریکا، ناقلان خاموشِ بیماری حدود ۴۰ درصد از تمامی موارد کروناویروس را می سازند. ازاین رو ضروریست افراد به هنگام تماس با فرد آلوده در خانه بمانند حتی اگر احساس کسالت نداشته باشند.
پنج تا هفت روز بعد از تماس با بیمار مبتلا به کووید-۱۹ به انجام تست اقدام کنید. درصورتیکه نخستین تست منفی بود خوب است مجدد و حدود ۱۲ روز بعد به انجام تست اقدام گردد.
اغلب، یک روز پیش از بروز علایم زمانی است که افراد عفونت خویش را به دیگران منتقل می کنند. ازاین رو از هرگونه ارتباط اجتماعی اجتناب کنید، اگر مجبور هستید در خانه در کنار دیگر اعضای خانواده باشید از ماسک استفاده کنید و اگر در حین قرنطینه مجبور هستید در فضای مشترک با دیگران باشید سکوت کنید. در خانه فاصله خود با دیگران را حفظ کنید.
به گزارش ساینس الرت، به سفارش مرکز کنترل و جلوگیری از بیماریها در آمریکا اگر نتیجه تست مثبت بود تلاش شود بیمار در یک اتاق جداگانه مستقر شود و از سرویس بهداشتی جداگانه از دیگران استفاده نماید. اگر نمی توانید در یک اتاق جداگانه بمانید از جریان مطلوب هوا اطمینان حاصل کنید.1399/07/19
20:54:14
5.0 / 5
1417
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir