معاون وزیر بهداشت تشریح كرد

حضور ۴۵ هزار ایثارگر در حوزه سلامت

حضور ۴۵ هزار ایثارگر در حوزه سلامت

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: حدود 45 هزار نفر از همكاران ما در بخش سلامت از ایثارگران شامل رزمندگان، جانبازان، خانواده شهدا و آزادگان هستند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، سید کامل تقوی نژاد در مراسم تجلیل از پیشکسوتان سلامت در دفاع مقدس و مقاومت که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس برای همه ما و خصوصا نسلی که امروز در این سالن حضور دارند و توفیق داشتند که دفاع مقدس را از نزدیک لمس کنند، یادآور رشادت هایی است که برای اعتلای مردم ایران بزرگ به ظهور رسید. آنها همیشه سرافرازانه در مقابل کسانیکه طمع کردند به این آب و خاک و عقیده ما حمله کنند، مقاومت کردند.
وی ادامه داد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره دفاع مقدس برای ما حائز اهمیت می باشد. خصوصا ارزش هایی که در دفاع مقدس گنجانده شده است. گرچه دفاع مقدس آن دوران سپری شده، اما ما همچنان نیازمند اتکا به ارزش هایی هستیم که منشاء آنها ایثارگری به دست آمده از تجربه تاریخی نسل از خود گذشته ای است که در آن دوران حضور داشتند. هر کشوری که بخواهد در راه پیشرفت قرار گیرد، باید الگوهایی برای خودش قرار دهد. این الگوها از این بابت که نسل جوان و سرگشته امروز ما نیازمند بازآموزی ارزش هایی است که در دفاع مقدس شاهد آن بودیم و تربیت کودکان و فرزندان ما باید آمیخته با این ارزش ها باشد و دشمنی های ناجانمردانه استکبار با کشور ما را به آنها نشان دهد.
تقوی نژاد افزود: نسل امروز با جنگ مواجهه نداشته است. مجموعه تلاش ها و رشادت هایی که امروز برای عبور از چالش های کشور به آن نیاز داریم و در دوران دفاع مقدس وجود داشته است، با معیارهای مادی قابل سنجش نیست و تحولات کشور ما خصوصا در ابعاد اقتصادی و اجتماعی نیازمند یک پشتوانه معنوی جدی است. اگر به ارزش های دفاع مقدس برگردیم، می بینیم که تمام کفر در مقابل اسلام قرار داشت و ما به یک ایمان و خودباوری و مقاومت در دوران دفاع مقدس رسیدیم.
معاون توسعه وزارت بهداشت همین طور اظهار داشت: روحیه مقاومت و ایستادگی و از خودگذشتگی در روح و جان ملت ایران قرار دارد. امروز اگر بخواهیم رزمندگان مان را در دفاع مقدس جست وجو نماییم، باید مدافعان سلامت را ببینیم. مدافعان سلامت از جان خود گذشتند تا جان هموطنان شان حفظ شود و ایران دراین زمینه سرافراز باشد. به شهادت تمام کسانیکه مسائل مربوط به کرونا را پیگیری کردند، ایران عزیز و وزارت بهداشت در مقابل این موج عظیم توانست سرافرازانه مقاومت کند و جزو کشورهای پیشرو و موفق باشد. باید بدانیم که ما متاثر از رشادت های دفاع مقدس توانستیم این اتفاقات را در کشور رقم بزنیم.
تقوی نژاد با اعلان اینکه حوزه سلامت پذیرای گروه های مختلفی از ایثارگران کشور است، اظهار داشت: حدود ۴۵ هزار نفر از همکاران ما در بخش سلامت از ایثارگران شامل رزمندگان، جانبازان، خانواده شهدا و آزادگان هستند. ۸۸۰۰ رزمنده، ۸۰۰۰ فرزند شهید و ۶۴۰۰ فرزند جانباز بالای ۲۵ درصد در وزارت بهداشت خدمت می کنند. اگر جمعیت ۱۴ هزار نفری را به آن اضافه نماییم، ۶۳ هزار نفر از همکاران ما که در بخش پیمانی و رسمی فعالیت می نمایند، از رزمندگان هستند. از آنجایی که برخی طرف قرارداد شرکت ها و در بخش خصوصی هستند، ممکنست به این آمار افزوده شود.
وی اظهار داشت: برای تجلیل از پیشکسوتان در چهلمین سالگرد دفاع مقدس، اقدامات خوبی انجام شد. ستادی دراین زمینه تشکیل شد که ۱۴ جلسه برگزار کرده است که هشت کمیته کاری در آن تشکیل شده و از خرداد ماه تا آخر سال، ۲۳ سرفصل را در دستور کار خودشان قرار دادند. از آنجایی که جمع آوری اسناد مربوط به دفاع مقدس کار دشواری است، یکی از اقدامات بزرگ مان جمع آوری اسناد و فیلم از دوران دفاع مقدس بوده است. همین طور نمایشگاه و غرفه شهدای سلامت برگزا شد و امروز از ۴۰ نفر از پیشکسوتان عرصه جهاد و ایثار و مقاومت تجلیل می نماییم. البته از آنجایی که حدود ۱۶ هزار نفر از ایثارگران ما مربوط به دفاع مقدس است، از تمام آنها تجلیل می شود. وزارت بهداشت افتخار دارد که ۵۰۰ نفر از کادرش از خانواده شهدا باشد.1399/07/06
14:59:36
5.0 / 5
1557
تگهای خبر: سلامت , شركت , غرفه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir