اقدامات دانشگاه علوم پزشكی ایران برای توسعه خدمات بستری بیماران كرونا

اقدامات دانشگاه علوم پزشكی ایران برای توسعه خدمات بستری بیماران كرونا

به گزارش اسنك رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران، ضمن اشاره به خدمات این دانشگاه طی سال های قبل و با تاكید بر هدف گسترش عرضه خدمات به بیماران مبتلا به كرونا، اظهار داشت: در همین راستا قصد اضافه كردن ۳۰۰ تخت بستری برای عرضه خدمات كرونایی به مردم را داریم.


دکتر جلیل کوهپایه زاده در گفتگو با ایسنا، درباره اقدامات دانشگاه علوم پزشکی ایران در دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: حالا ۳۳۰۰ تخت در ناوگان تخت های تحت نظر دانشگاه وجود دارد که با آغاز به کار دو بیمارستان دیگری که در برنامه هفته جاری ما هست، حدود ۴۵۰ تخت دیگر به این ناوگان اضافه خواهد شد. این در شرایطی است که در صورتیکه کار افتتاح بیمارستان ملارد هم به خوبی پیش رود تا انتهای سال ۶۰۰ تخت بستری به ۳۳۰۰ تخت فعلی اضافه خواهد شد.
وی درمورد اقدامات ویژه دانشگاه برای مقابله با کرونا، اظهار نمود: تابحال کترینگ ۵ بیمارستان بسته شده و در نظر داریم کترینگ های ۱۲ بیمارستان دیگر را جمع آوری نماییم که بتوانیم با تغییر کاربری کترینگ در این ۱۷ بیمارستان، تخت بستری در این کترینگ ها داشته باشیم. این اتفاق سبب می شود بتوانیم حداقل ۳۰۰ تخت بستری در این کترینگ ها در مجموع بیمارستان ها استخراج نماییم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره تمهیدات اندیشیده شده درباره استفاده از تخت های ویژه، اضافه کرد: درنظر داریم حدودا ۱۰۰ تخت ویژه تا فصل پاییز در بیمارستان های حضرت رسول(ص)، بیمارستان فیروزآبادی و بیمارستان فیروزگر اضافه نماییم.
کوهپایه زاده در ادامه تصریح کرد: به جز ۵ بیمارستان تک تخصصی، ۱۲ بیمارستان دولتی دیگر ما پذیرش بیماران مبتلا به کرونا را انجام می دادند. از حدود ۵۷ بیمارستان در بخش خصوصی نیز، ۱۷ بیمارستان خدمات کرونایی انجام می دهند. مناطق ۲، ۵، ۱۸، ۲۲، ۲۱ در تهران و شهرستان های رباط کریم، ملارد، شهر قدس، شهریار و بهارستان هم از مناطق تحت پوشش ما هستند.
وی درباره اقدامات در دست اجرا و در حال افتتاح بخصوص در هفته دولت خاطرنشان کرد: حدودا یک سال و نیم از تصدی بنده بعنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران می گذرد. بدین سان کلینیک دندان پزشکی دانشگاه بعنوان نخستین کلینیک دندان پزشکی تخصصی ما در خیابان جمالزاده افتتاح می شود تا خدمات مناسبی به مردم عرضه نماید. این کلینیک که در آن پیشبینی ویژه ای برای بیماران مبتلا به کرونا شده است، پروژه ای متفاوت و مهم می باشد.
وی ادامه داد: علاوه بر این کلینیک دندان پزشکی، چند خانه بهداشت و یک مرکز جامع خدمات سلامت در شهرستان های تابعه، استخر سرپوشیده دانشگاه هم آماده بهره برداری است. همینطور دو بیمارستان هم آماده افتتاح هستند که یکی بیمارستان شهر قدس و دیگری بیمارستان فیرزوآبادی است. این یمارستانها هم تا یک یا دو ماه آینده می توانند عرضه دهنده خدمت به مردم باشند. در کنار موارد ذکر شده که قصد افتتاح آنها وجود دارد؛ مرکز فوق تخصصی ریه بیمارستان حضرت رسول (ص) و بخش لیزیک چشم پزشکی دولتی هم در این بیمارستان راه اندازی شد.
منبع:

1399/06/09
13:59:05
5.0 / 5
1769
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir