سفارش ضدكرونایی رئیس اورژانس كشور به مردم

سفارش ضدكرونایی رئیس اورژانس كشور به مردم

به گزارش اسنك رئیس اورژانس كشور با اشاره به برخی اقدامات اورژانس پیش بیمارستانی در حوزه كرونا، تصریح كرد: اصلا نباید ترس مردم از كرونا از بین برود، بلكه باید روزبروز اهمیت بیشتری به رعایت بهداشت در این شرایط بدهند.دکتر پیرحسین کولیوند در گفتگو با ایسنا، درباره اقدامات اورژانس کشور در حوزه مقابله با کرونا، اظهار داشت: تیم های عملیات ویژه اورژانس کشور همچنان اقدامات مربوط به انتقال بیماران کرونایی را در صورت نیاز انجام می دهند. علاوه بر این کل کارکنان اورژانس کشور، کار خدمات فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی را هم در این شرایط انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰۰ تیم عملیات ویژه در کشور وجود دارد که هر تیم از تعداد قابل توجهی از تکنیسین های آموزش دیده تشکیل شده است، اضافه کرد: ازاین رو نه تنها اقدامات مان در حوزه کرونا کاهش پیدا نکرده، بلکه تیم های عملیات ویژه اورژانس همچنان فعال می باشند و اقداماتشان تا زمانی که شرایط کاملا عادی نشود، همچنان ادامه دارد.

کولیوند افزود: آمبولانس های تیم های عملیات ویژه هم مجهزتر است. در عین حال بالگردهای اورژانس هم برای عرضه خدمات احتمالی در حوزه کرونا آماده هستند، البته تابحال نیازی به فعالیت آنها نداشتیم اما اگر نیاز باشد آمادگی استفاده از بالگردها را برای انتقال کرونایی ها از مناطق دورافتاده داریم. چونکه هم شرایط ضدعفونی آن وجود دارد و هم می توان از آنها استفاده کرد، اما تابحال این خدمت مورد نیاز نبوده است؛ چونکه در همه جای کشور امکانات برای درمان بیماران کرونایی مهیا است.

نباید ترس مردم از کرونا از بین برود

رییس اورژانس کشور که چندی قبل به کرونا مبتلا شده بود و هم اکنون بهبود یافته است، بااشاره خطر عادی شدن کرونا برای مردم، اظهار داشت: سفارش ام به مردم این است که مردم تا جایی که می توانند نسبت به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی دقت کرده و مسائل بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی را رعایت نمایند و به بحث بهداشت و سلامت شان اهمیت دهند تا گرفتار بیماری نشوند.

کولیوند اظهار داشت: هرچه بیشتر در حوزه پیشگیری اقدام نماییم و بیشتر به این حوزه اهمیت دهیم، مطمئنا ضمانت برای حفظ سلامت مان بیشتر است. اصلا نباید ترس مردم از کرونا از بین برود، بلکه باید روز به روز اهمیت بیشتری به رعایت بهداشت در این شرایط بدهند.

منبع:

1399/03/17
14:24:01
5.0 / 5
2101
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان اسنك
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir