سازمان غذا و دارو اعلام كرد

کشف بیشتر از 270 میلیاردریال محصولات غیر مجاز آرایشی پارسال

کشف بیشتر از 270 میلیاردریال محصولات غیر مجاز آرایشی پارسال

به گزارش اسنک، رئیس اداره پیشگیری و مقابله با قاچاق فراورده های سلامت اداره کل بازرسی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: در بازرسی های صورت گرفته پارسال از محصولات آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه، حدود ۳۲۰۰ مورد منجر به کشف اقلام قاچاق یا غیر مجاز شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، مهندس حامد عبدی با اشاره به اینکه در تولید این نوع محصولات غیر مجاز آرایشی از مواد اولیه با گرید صنعتی در شرایط نامناسب استفاده می شود، اظهار داشت: استفاده از این محصولات در طولانی مدت می تواند عوارض جدی برای مصرف کنندگان داشته باشد.
بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی در مورد نحوه نظارت سازمان غذا و دارو بر محصولات آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه، اظهار داشت: بازرسان معاونت های غذا و داروی سراسر کشور با حضور در سطح عرضه به صورت تصادفی نمونه محصولات را ارزیابی می کنند، همینطور انبارهای قاچاق با دریافت گزارشات مردمی و یا دستگاههای انتظامی، تعزیرات، صمت، اتاق اصناف و... شناسایی می شوند و با عنایت به بند ب ماده ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا به علت این که هیچ نظارتی بر تولید، انبارش، حمل و نقل و توزیع این محصولات وجود نداشته، تمامی اقلام کشف شده تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی شده و باید امحا شود.
رئیس اداره پیشگیری و مقابله با قاچاق فراورده های سلامت اداره کل بازرسی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: پارسال بیشتر از ۳۷ هزار مورد بازرسی از سطح عرضه در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی انجام شد.
به نقل از ایشان، تعداد اقلام کشف شده در کشور ظرف یک سال قبل بیشتر از ۲۰۸ هزار مورد بوده که ارزش ریال آن به بیشتر از ۲۷۰ میلیاردریال می رسد.
منبع:

1403/04/10
10:11:38
5.0 / 5
128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir