روابط عمومی سازمان غذا و دارو هشدار داد

ممنوعیت تبلیغ واکسن گارداسیل توسط بلاگرها

ممنوعیت تبلیغ واکسن گارداسیل توسط بلاگرها

اسنک: روابط عمومی سازمان غذا و دارو با بیان این که فروش و عرضه دارو در فضای مجازی ممنوع می باشد، در عین حال نسبت به تبلیغ واکسن گارداسیل توسط بلاگرها هشدار داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، روابط عمومی سازمان غذا و دارو اعلام نمود: مشاهده شده است که برخی بلاگرها مبادرت به تبلیغ داروهایی همچون واکسن گارداسیل در صفحات خود کرده اند؛ این درحالیست که تبلیغ دارو به هر شکل در قانون کشور ممنوع اعلام شده است و فروش و عرضه دارو در فضای مجازی اکیدا ممنوعست.
سازمان غذا و دارو از کلیه شهروندان درخواست می کند داروهای مورد نیاز خودرا فقط از داروخانه های مجاز و تحت نظارت مسئول فنی تهیه کنند. از همه شهروندان درخواست می شود داروها و سایر اقلام سلامت محور خودرا فقط بوسیله داروخانه های مجاز و تحت نظارت مسئول فنی دریافت و مصرف کنند. در این جهت از عموم شهروندان درخواست می شود از خرید دارو بوسیله فضای مجازی شامل اینستاگرام، تلگرام و واتس آپ جدا خودداری نمایند؛ چونکه این عرصه محل اقدامات سوداگرایانه افرادی است که با مخفی کردن هویت واقعی خود، اهتمام در کلاهبرداری و عرضه اقلام بدون مجوز دارند.
سازمان غذا و دارو به هیچ عنوان سلامت و اصالت هیچ یک از اقلامی که در فضای مجازی فروخته می ‎شوند را به رسمیت نخواهد شناخت؛ چونکه این اقلام خارج از زنجیره تامین رسمی بوده و احتمال جایگزینی داروهای اصیل و داروهای تقلبی در آنها بسیار بالا است. برای مثال مشاهده شده است که برخی بلاگرها مبادرت به تبلیغ واکسن گارداسیل در صفحات خود کرده اند. این سازمان از کلیه شهروندان اکیدا درخواست می کند داروهای مورد نیاز خودرا فقط از مجاری قانونی تهیه کنند. همین طور عموم شهروندان می توانند بوسیله تماس با سامانه رسیدگی به شکایات سازمان غذا و دارو به آدرس B2n.ir/t80420 شکایت خودرا به ثبت برسانند.1402/12/15
08:12:09
5.0 / 5
217
تگهای خبر: خرید , سازمان , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir