افتتاح 28 پروژه سلامت در خراسان جنوبی

افتتاح 28 پروژه سلامت در خراسان جنوبی

اسنک: خراسان جنوبی مراسم بهره برداری از 28 پروژه حوزه درمان استان خراسان جنوبی، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بصورت ویدئوکنفرانسی اجرا شد.


بهرام عین الهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، امروز ۲۰بهمن در جریان سفر به خراسان جنوبی، در مراسم بهره برداری ویدئوکنفرانسی از ۲۸ پروژه حوزه درمان استان اظهار داشت: از این تعداد پروژه ۹ مورد در نهبندان، ۴ مورد سربیشه، ۳ مورد قائن، ۳ مورد طبس، ۲ مورد سرایان و در شهرستان های بیرجند، بشرویه، خوسف و فردوس هر کدام یک پروژه به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: این تعداد پروژه شامل ۲ بیمارستان در شهرستان های خوسف و بشرویه، ۲ بخش MRI در شهرستان های فردوس و طبس، ۱۱ واحد پانسیون پزشکان، ۶ واحد اورژانس پیش بیمارستانی و ۷ واحد بهداشتی در استان به مجموع زیربنای ۱۰ ۱۶۴۰ مترمربع، هزینه های ساختمانی ۳۱۰ میلیارد تومان و هزینه های تجهیزاتی ۲۰۷ میلیارد تومان، است.
عین الهی با اشاره به برگزاری پویش ملی سلامت در کشور اشاره کرد: طرح سلامت خانواده نیز در ۱۹۵ استان کشور در حال اجرا بوده و در این رابطه ضمن تشخیص بیماری افراد و احتیاج به بستری شدن فرد بیمار، دولت ۹۵ درصد این هزینه ها را پرداخت
می کند.
وزیر بهداشت با اعلان اینکه در امتداد کمک به جوانی جمعیت مراکز ناباروری خراسان جنوبی پیشرفت خوبی داشته است اظهار داشت: در دولت سیزدهم شاهد گرفتن تأییدیه دو دانشکده علوم پزشکی بودیم که نشان میدهد برای هیچ نقطه ای از کشور محدودیتی وجود ندارد و خراسان جنوبی می تواند مستقلا کارهای ویژه ای انجام دهد و ما نیز حامی ارتقاء طرح های حوزه بهداشت هستیم.
جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی در آیین افتتاح این پروژه ها به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: مجموع پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی در دهه فجر ۱۴۰۲، ۹۱۴ پروژه با اعتبار ۳۸ هزار و ۶۲ میلیارد تومان است که از این تعداد ۸۷۱ پروژه افتتاحی با اعتبار هزینه شده ۱۹ هزار و ۸۱۱ میلیارد تومان است.
وی درباب عملکرد دولت سیزدهم در دو سال قبل اشاره کرد: در طول این مدت پنج هزار و ۷۷۸ پروژه با اعتبار بیش از ۱۴۵ هزار و ۷۵۹ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شده است.
گفتنی است؛ فرمانداران خراسان جنوبی نیز در این مراسم بصورت وبیناری ضمن تقدیر از مسئولان کشوری و استانی برای ارتقای وضعیت بهداشتی درمانی شهرستان ها خواهان تامین و اختصاص تجهزات بیمارستانی، ارتقای بیمارستان ۳۲ تختخوابی بشرویه به ۶۴ تختخوابی، پرداخت معوقات نیروی انسانی بیمارستانی در طبس و ارتقای بیشتر تجهیزات پزشکی در بعضی شهرها شدند.

منبع:

1402/11/20
22:55:03
5.0 / 5
209
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir